Дмитро Зусманович: «Митці і меценати стають Послами Миру, щоб консолідувати творчі сили для зміцнення міжнародних культурних зв'язків і укріплення стабільності у світі»

Відомий запорізький бізнесмен і меценат Дмитро Зусманович візьме участь у роботі VI Санкт-Петербурзького міжнародного культурного форуму, який сьогодні

розпочинає свою роботу.
«З огляду на активний і значущий вплив Вашої компанії на соціальне і культурне життя Санкт-Петербурга і країни, пропоную Вам стати партнером заходу і виступити на круглому столі «Принципи взаємодії держави і бізнесу щодо збереження та популяризації національної культурної спадщини», – говориться в офіційному запрошенні, яке надійшло на адресу пана Зусмановича.
Разом із запорізьким меценатом участь у заході візьмуть також граф Александро-Феруччио Маркуччи Пиноли де Валфесина, Посол Мира от Италии в 2017 году, скульптор, художник, поэт, Пьетро Мерло, консул по культуре, прессе и коммуникации Генерального консульства ФРГ в Санкт-Петербурге, Жакью Монтеньяк, Вице-Мэр г. Авиньон, Франция, Дієго Марані, співробітник з питань політики Європейської служби зовнішніх зв’язків Європейської комісії, письменник, лінгвіст, Доріс Пак, екс-голова Комітету з культури та освіти Європейського союзу, Шона МакКарті, виконавчий директор Единбурзького фестивалю «Фріндж»
Серед ключових заходів Форуму з питань міжнародного культурного співробітництва особливу увагу Дмитра Зусмановича викликав також круглий стіл, присвячений практичним питанням і перспективам реалізації міжнародного культурного співробітництва в сучасних політичних умовах. Адже його, як і прогресивних діячів культури, хвилює майбутнє гуманітарних контактів, збереження культурних і наукових зв’язків між країнами в ситуації політичної нестабільності.
На круглому столі, передбачається, експерти проаналізують поточний стан і динаміку міжнародного культурної взаємодії за останні роки, оцінять роль культури в різні політичні періоди, постараються зрозуміти, що потрібно зробити для збереження високого рівня культурних і наукових зв’язків між країнами.
Дискусійна сесія «Міжнародні фестивалі: кооперація поверх кордонів» буде спрямована на розвиток співпраці національних фестивалів з Європейською фестивальної асоціацією (EFA), що нараховує більше 100 світових фестивалів з 40 країн світу, а також з програмою «Європа для фестивалів – фестивалі для Європи» (EFFE). Програма створена Європейським союзом і Європейською фестивальною асоціацією для того, щоб підтримати різноманітні міжнародні форуми мистецтв і позначити їх особливу роль у формуванні культурного діалогу.
Дана ініціатива буде сприяти налагодженню контактів між національними і європейськими культурними інститутами з метою здійснення спільних проектів і програм в майбутньому.
Основні теми дискусії – значимість міжнародних фестивалів мистецтв для розвитку культурного діалогу, розвиток фестивального мистецтва і кооперація міжнародних фестивалів, можливості російських фестивалів на міжнародній арені.
-Культура сьогодні сприймається як універсальна мова міжнародного спілкування. Дозволяє подолати комунікаційні бар’єри, дає правильні установки для міжнаціональних взаємин, – коментує своє рішення взяти участь у форумі Дмитро Зусманович. – Культура виступає справжнім Послом Миру, стираючи конфлікти і суперечності між країнами. Усвідомлюючи важливість «діалогу культур», країни ведуть постійний обмін культурними проектами, шукають нові форми гуманітарного співробітництва. В рамках VI Санкт-Петербурзького міжнародного культурного форуму, сподіваюсь, експерти зуміють виробити ефективну форму культурної дипломатії. Консолідація творчих сил, яка відбувається на Форумі, сприяє зміцненню міжнародних культурних зв’язків і укріпленню стабільності у світі.

 

Валерія Юстинюк