175 мільйонів гривень - міська комплексна програма соціального захисту

У Запоріжжі вже багато років діє міська комплексна програма соціального захисту населення. Вона розроблена на додаток до державних соціальних програм

та фінансується з міського бюджету. У 2017 році на її реалізацію в місцевому бюджеті передбачено 175 мільйонів гривень. Про це розповіла начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковнікова.
    – З кожним роком розміри фінансування цієї програми у Запоріжжі збільшуються. Це багато в чому пов’язано з включенням в неї додаткових напрямків, які не фінансуються з державного бюджету. Один з прикладів – компенсація пільгового проїзду в громадському транспорті. У 2017 році на ці цілі передбачено близько 97 мільйонів гривень, – зазначила Ольга Полковнікова.
    Відзначимо, компенсацію за перевезення пільговиків отримує  як «Запоріжелектротранс», але і інші підприємства-перевізники, хоча і не в повному обсязі.
    В рамках міської комплексної програми соціального захисту населення в поточному році одноразову матеріальну допомогу отримали близько п’яти тисяч запоріжців. Програма передбачає 31 цільову виплату представникам різних соціально незахищених верств населення. Серед них діти-інваліди, інваліди-візочники, учасники АТО, члени сімей загиблих учасників АТО і так далі.
    Так учасники АТО, після реєстрації в районних управліннях праці та соціального захисту населення, отримують одноразову матеріальну допомогу в розмірі трьох тисяч гривень. Матеріальну допомогу отримують і члени сімей загиблих бійців АТО, також міський бюджет компенсує їм 50% вартості послуг ЖКГ (інші 50% – державний бюджет).
    – У 2017 році розміри виплат, передбачених міською комплексною програмою соціального захисту населення, були збільшені. Також збільшилися і розміри одноразової матеріальної допомоги, яка виплачується за заявами городян. Для цього, за дорученням міського голови Володимира Буряка, були підготовлені зміни до міського бюджету, – повідомила Ольга Полковнікова.