Братерській Польщі українські дітлахи подарували своє мистецтво

У День незалежності Польщі у великому концертному залі запорізького палацу культури «Титан»  традиційний фестиваль національних культур «Хортиця – серце

Європи. Pod jednym niebem» зібрав тисячі юних митців і їх шанувальників.
Захід за підтримки  Міністерства культури України, управління культури і мистецтв Запорізької міськради і генерального  консульства республіки Польща в Україні ( м.Харків) вп’яте організували і провели у Запоріжжі  Всеукраїнська Громадська організація «Талановиті діти України», віце-президент Людмила Пісковська, і  Запорізьке товариство польської культури ім. св. Іоанна Павла ІІ, голова Анна Макушинська.
На свято творчості і талантів з’їхалися юні митці з різних куточків України- від Вінниці до Донбасу, від Київщини до Херсона.  Висококваліфікованому журі у складі народної артистки України, солістки Національної опери України, кавалерки ордену Княгині Ольги 3 та 2 ступеню, викладача вокалу КНУКІМ  ім. Карпенка-Карого Світлани Добронравової(голова), викладача кафедри хореографії та пластичного виховання КНУКІТ ім. Карпенко-Карого, солістки Національної опери України, лауреата і дипломанта численних міжнародних балетмейстерських конкурсів Ксенії Іваненко,  хореографа-постановника,балетмейстера, керівник сучасного ансамблю танцю «Міраж» при Київський ДШМ№3, учасниці телешоу «Танцюють всі» 9-го  сезону, солістка шоу балету «Яруш»,учасниці команди SCDI, учасниці  сольного концерту В. Козловського Марини Дорошенко, учасника 5-го сезону «Х-фактор», вокаліст групи «Територія Світла», викладача акторської майстерності “RELEASE educatlon”(м. Київ).Артура Пісковського. учасниці «Голосу Країни», солістки хору Inspiratum собору св.Oлександра (м.Київ ) Дарини Степанюк. головного редактора газети «Запорізька правда» Наталії Зворигіної, наше видання стало інформаційним партнером фестивалю,  народної майстрині, фахівця з виготовлення прикрас із муранського скла Тетяни Іспандіярової  було вкрай важко визначити кращих з найкращих понад 800 юних митців з біль, ніж  200 творчих колективів, які  подарували вдячній публіці свою творчість широкого спектру жанрів, стилів і самовираження.
Дітлахи вразили професійне журі своєю високою виконавською майстерністю- прекрасно співали, танцювали, грали на музичних інструментах, виконанні творів художнього слова, рукоділля. Втім, для даного фестивалю це вже стало нормою. А от участь у складі журі народної майстрині Тетяни Іспандіярової та ще й заснований нею приз для кращої рукодільниці, – таке тут відбувалося вперше.
До слова, пані Тетяна працює у інноваційній для Запоріжжя техніці з виготовлення муранського скла. Її роботи здебільшого виставляються в експозиціях виробів народного мистецтва у країнах Європи. Даний напрямок  вона прагне розвивати у нашому регіоні з  тим, щоб наблизити наш край до творчих традицій європейської культури.
Оцінюючи доробки юних майстрів, пані Тетяна визнала їх високих художній рівень і довго вагалася, кому ж віддати перевагу. Вручити власноруч виготовлений приз – браслет з унікальних намистин, вона вирішила 14-ти річній Катерині  Стнкевич,  вихованці  майстрині-гаптувальниці, керівника гуртка народного колективу  декоративно-ужитвого мистецтва «Стеблинка»  позашкільного навчального закладу Дніпровського району у місті Запоріжжя, що у клубі школяра «Вогни», Людмили Войтенко. Вишиванки, які дівчина подала на конкурс, вразили своєю довершеністю і високою художньою образністю.
Втім, цього дня ще чимало  учасників фестивалю отримали свої заслужені нагороди – дипломи, медалі, кубки і солодкі гостинці від меценатів.
 – Ми дуже вдячні Запорізькій кондитерській фабриці і смачному бенду «Сніданок  на кожний день «Старт», які надали нашим юним  артистам різноманітні смаколики, – розповіла організатор заходу Людмила Пісковька.- Особливу подяку хочу висловити керівництву палацу культури «Титан» за гостинний прийом.
А пані Анна Макушинська з радістю зазначила, що фестиваль, який п’ятий рік поспіль проводять на Запоріжжі в ознаменування річниці незалежності Польщі, вже став  нагальною потребою  творчої спільноти українців. Люди з власної ініціативи долучаються до його проведення, як це сталося цього разу із майстринею Тетяною Іспандіяровою. Тож це наочне свідчення братерської дружби між Україною і Польщею, яка покликана  посприяти нам в утвердження нашої незалежної  потужної європейської держави.

 

Валерія Юстинюк