Центр реабілітації дітей отримав допомогу

5 дітей без батьківського піклування тимчасово перебувають у Запорізькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Вже майже 20 років

діти проходять реабілітацію у цьому закладі та чекають на визначення подальшої долі. Тут вони отримують допомогу та захист, а головне завдання спеціалістів – дати змогу відчути надію та турботу.
Сьогодні у центрі йдуть ремонтні роботи. Для комфорту дітей, було проведено ремонт майже в усіх приміщеннях: спальних кімнатах, ігрових та музичних залах, їдальні, спортзалі, блоку психологічного розвантаження. Зроблено ремонт покрівлі, замінені вікна, проведено утеплення будинку. На додаткові роботи було виділено кошти з депутатського фонду депутату облради від «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Максимової.
“Вважаю, що ми зробили добру справу, – каже депутат. – Я знала, що проводиться утеплення будинку. Попереду зима, тому ми повинні були докласти зусиль, щоб зберегти тепло. Коли до мене як до депутата обласної ради звернулися з проханням допомогти, я не могла їй відмовити. Тепер тут буде тепло не тільки від тієї атмосфери, що створюється робітниками, але й зовні”.
Діти перебувають у закладі від 9 місяців до року. За цей час вони проходять психологічну реабілітацію, а служби у справах дітей проводять юридичну роботу: визначають статус дитини, чи є право на її опіку, шукають небіологічну родину. –    Заклад працює з 1999 року. Спочатку це був притулок на 80 дітей. Максимальне перебування у притулку було всього три місяці – цього недостатньо, щоб дитина пройшла реабілітацію та знайшла нову родину. Тому обласна рада пере форматувала притулки на центри реабілітації. За майже 20 років існування, через заклад пройшла величезна кількість дітей – інколи показник сягав 800 дітей за рік.
Із дітьми працюють  не тільки психологи, але й інші спеціалісти. Є логопед, консультації та поради надає юрист – щоб діти знали свої права та обов’язки. У центрі працює 27 гуртка. Діти ходять до школи, молодших супроводжують вихователі. Годують дітей шість разів на день. Директор закладу Ольга Кучер дякує обласній раді за підтримку та фінансування. Грошей достатньо, щоб вирішувати основні питання. Крім того, допомагають фонди та небайдужі фізичні особи.
“Нам з обласного бюджету виділили гроші на утеплення, вимощення, покрівлю, – розповідає Ольга Кучер. – Нам були потрібні кошти на додаткові роботи, які надала Ірина Максимова. Минулого року за кошти обласного бюджету було оздоровлено 185 дітей зі всієї області. Ще 90 дітей оздоровилися за рахунок надходжень з благодійних джерел”.
Працівники центру знають, що це діти – які потрапили у скрутне життєве становище, тому намагаються надати дитині усе необхідне, щоб вона почувала себе захищеною. Бувають випадки, коли не в змозі терпіти погане відношення, дитина сама звертається до центру.
“Ми хочемо зробити все, щоб дитина відчула різницю з тим, як вона жила раніше. Переживаємо за дітей. На жаль, центр переповнено. При нормі у 55 дітей, тут перебуває більше. Але з іншого боку ми раді, що змогли захистити дітей та забезпечити їх тим, чого вони були позбавлені. Проте, є гарна тенденція: багато дітей всиновлюють, беруть у будинки дитячого типу”.
Жодна людина не може залишатися байдужою до вихованців цього центру, впевнена Ірина Максимова. Депутат вже робила святкові заходи із майстер-класами та подарунками для дітей на минулорічні свята, й обіцяє порадувати сюрпризами на цей день святого Миколая.
“З першого відвідування я зрозуміла, що діти дійсно живуть однією родиною – це не казенний дім, – каже Ірина Максимова. – Рада, що в цьому році депутати облради мають змогу допомагати за рахунок фонду не тільки фізичним особам, але й установам. Тому спрямувала частину виділеного депутатського фонду на підтримку центру. Крім того, ми, як і минулого року, плануємо зробити дітям сюрприз до новорічних свят”.