Спростування інформації

З метою спростування інформації, що була викладена службою у справах дітей Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області у листі від 6 листопада 2017 року № 15-01-13-418 та надіслана до редакції газети «Запорізька правда» вважаємо за необхідне поінформувати про наступне.
Відповідно до положення про відділ «Більмацьке бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого наказом Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях від 11.07.2017 № 54-о, основними завданнями бюро є надання безоплатної первинної правової допомоги, правопросвітництво у територіальних громадах, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту) та забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
Відповідно до покладених на бюро завдань, Олені Синіциній було надано безоплатну вторинну правову допомогу, а саме здійснено представництво її інтересів у суді у справі за позовом Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області.
Оцінивши всі докази та дослідивши обставини, 28 вересня 2017 року Куйбишевський районний суд Запорізької області розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Більмак цивільну справу за позовом Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області до Олени Синіциної про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав, вирішив в задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду відповідно до частини 1 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції – Куйбишевський районний суд Запорізької області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Виходячи з вищезазначеного, сторона, яка вважає, що суд прийняв необґрунтоване, незаконне рішення, наділена правом подати апеляційну скаргу. Але ніякої скарги від позивача, Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області, подано не було, що свідчить про відсутність підстав для вилучення дітей та розлучення їх з матір’ю. Саме тому 10 жовтня 2017 року рішення набрало законної сили.
Перш за все, працівники системи безоплатної правової допомоги діють в інтересах своїх клієнтів, незалежно від їх соціального, матеріального становища, етнічної, національної чи іншої приналежності, світогляду, релігійних, політичних поглядів тощо. Кожна особа, яка звертається до бюро за консультацією чи роз’ясненням з правових питань – отримує їх. Якщо необхідна допомога у складанні скарг, заяв чи запитів – бюро також радо допомагає. Коли ж виникає необхідність у відновленні порушених прав людини і громадянина шляхом здійснення представництва інтересів людини та складенні процесуальних документів, якщо вона є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, така допомога, на виконання вимог законодавства, надається, незалежно від того, у якому процесуальному статусі виступає особа.
Установи системи безоплатної правової допомоги не мають на меті принижувати, недооцінювати, нехтувати органами державної влади чи органами місцевого самоврядування – є ціль спонукати їх діяти в межах правового поля, з чітким дотриманням встановлених процедур та правил, на виконання своїх окреслених законом завдань, які передбачають перш за все не покарання винних, а надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення.
Відповідь підготовлено по матеріалам наданим начальником відділу «Більмацьке бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасії Корбут.