ВІДДІЛЕННЯ ПРИПИНИЛО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У ВИГЛЯДІ АНТИКОНКУРЕНТНИХ УЗГОДЖЕНИХ ДІЙ СУБ′ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України  оштрафувала ТОВ „Еста Лайт” (м. Полтава)

та ФОП Шевченка В.М. (м. Полтава) на 56 тисяч гривень кожного за антиконкурентні узгоджені дії.
    
Дії  товариства з обмеженою відповідальністю „Еста Лайт” та фізичної особи – підприємця Шевченка В. М., що полягали в погодженні своїх конкурсних пропозицій під час участі у процедурі закупівлі ламп розжарювання та енергозберігаючих ламп,  проведеної у липні – жовтні 2016 року комунальним підприємством електричних мереж зовнішнього освітлення „Міськсвітло” Бердянської міської ради, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Узгодженість дій підтверджується, зокрема, сталими діловими та господарськими відносинами, схожістю в оформленні документів, яка виключає можливість їх підготовки самостійно та без обміну інформацією, узгодженою ціновою поведінкою тощо.
Внаслідок такої взаємодії, конкуренцію між ТОВ „Еста Лайт” та ФОП Шевченком В.М. було усунуто, що призвело до спотворення результатів торгів, оскільки саме здійснення конкурентного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця торгів.
За вказане порушення суб’єктів господарювання притягнуто до відповідальності у вигляді накладення штрафу.
www.amc.gov.ua  
                         
                  Прес-служба                    
        ЗАПОРІЗЬКОГО ОБЛАСНОГО                Тел.: (061) 239-06-74
    ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ                 Факс: (061) 224-61-65
            АНТИМОНОПОЛЬНОГО
               КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, к. 716 А             E-mail: zp@amcu.gov.ua