CБУ запобігла спробі російських спецслужб здобути українське військове обладнання

Силовики зупинили спробу країни-агресора отримати високотехнологічне військове устаткування заводу «Перетворювач», повідомила прес-служба СБУ.

Як розповіли у відомстві, правоохоронці встановили, що в умовах запроваджених Україною санкцій для забезпечення потреб Збройних сил РФ військовою продукцією, російські спецслужби розробили нелегальний механізм закупок товарів.
Оперативники спецслужби задокументували, що у 2016 році через українські комерційні структури, підконтрольні громадянам РФ, організатори планували налагодити постачання до Росії високотехнологічного обладнання вітчизняного виробництва в обхід санкцій.
«Ділки збиралися легально придбати товари подвійного призначення на фірми-резиденти та переправити продукцію до країни-агресора. За висновками профільних експертів, обладнання запорізького заводу, зокрема можуть бути використані у військовій промисловості», – йдеться у повідомленні.
Під час обшуків на підприємстві та у фігурантів справи вилучені зразки обладнання подвійного призначення, яке направлено на експертизу. Наразі проводяться першочергові слідчо-оперативні дії.