Джаффар Шамія. Гостинності в Запоріжжі - бути!

З Джаффаром Шамієй, генеральним керуючим готелю KHORTITSA PALACE, ми спочатку пили каву в елегантному лобі-барі готелю, потім

дивилися з балкона 7 поверху на Хортицю, і Джаффар дуже здивувався, коли я припустила, що він може не знати, що за біла альтанка знаходиться на протилежному березі: «Звичайно, знаю, санаторій ДСС, я там бував багато разів, там відмінний пляж». Потім ми розмовляли в кабінеті Джаффара. На стінах, крім знімків ідеальних готельних номерів, численних сертифікатів, фотографій близьких, я побачила і багато прикрашену шаблю. Виявилося, що це подарунок Олександра Притули, президента всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація« Спас».
До речі, улюблене слово Джаффара – «hospitality», «гостинність», і це багато про нього говорить.
– Джаффар, вам допомагає міжнародний досвід Starwood в нинішній роботі?
– О, офіційно моя робота в Starwood, тобто в Starwood Hotels and Resorts Worldwide – найбільшому міжнародному операторі, який до недавнього часу включав в себе 11 мережевих готельних брендів 1300 готелів в 100 країнах світу, що орієнтовно складає 370 тисяч номерів – почалася в 2004 році. У листопаді минулого року корпорація Mariott придбала Starwood, так що зараз все трохи змінилося. Але я дуже вдячний Starwood, і своєї роботі в готелях Sheraton у Москві і Four Points by Sheraton у Запоріжжі. Це безцінний досвід, який допоміг мені створити нинішню атмосферу.
– Що ви вважаєте найскладнішим у роботі такої великої готелі в Запоріжжі?
– Найскладнішим було знайти інфраструктури, які сприяли б притоку туристів в Запоріжжі. Було дуже складно знайти спільноту, яка була б зацікавлена в розвитку туризму в місті та області, але нам дуже пощастило, і рік тому з ініціативи заступника міського голови з ідеології Запоріжжя Анатолія Пустоварова, було прийнято рішення на рівні муніципалітету про створення міського департаменту туризму.
– Є якісь реальні досягнення, наскільки я розумію?
– Буквально тиждень-два тому був відкритий перший інтернет портал, присвячений туризму «7 шляхів в Запоріжжі». Тепер у відкритому доступі є вся та інформація, яка необхідна нашим гостям: тут є козацька вольниця, старий Олександрівськ, артефакти часів бронзи, прекрасна природа, святилища Хортиці, і звичайно, примітні зразки конструктивізму, навколо яких збирають науково-практичні міжнародні конференції.
– Чому це так важливо для вас і для готелю? Я так розумію, що ви живете роботою, так що вас і KHORTITSA PALACE сприймаю як щось єдине …
– Справа в тому, що новий портал присвячений туризму, пропонує правильні туристичні пакети – на один день, три і шість.
– Це вже схоже на цивілізоване пропозицію туристичних послуг!
– Я сам був приємно здивований – на порталі є пропозиція більш ніж 80 туристичних об’єктів! Де ці місця? Але зараз знайти їх простіше простого, причому відразу на українській, англійській і російській. Також, є великий розділ: «Де можна зупинитися» …
– І ви не ревнуєте?
– Ні! Дуже добре, коли є широке, різноманітне пропозиція – це створює позитивний образ міського гостинності, і ми всі будемо намагатися, щоб було краще. Важливо, щоб у міста була хороша репутація. Знаєте, що ми продаємо?
– Напевно, номери в готелі?
– Ні, ми продаємо сервіс! Щось ефемерне, щось, що не можна помацати руками – тільки відчути! Тому не можна зупинятися, необхідно весь час генерувати нові ідеї, рухатися вперед. Необхідно певне ком’юніті, що б можна було озиратися на колег по цеху…
– Тобто йдеться про необхідність здорової конкуренції?
– Так, про необхідність чистої, здорової конкуренції. У нас хороші відносини з керівництвом готелів «Інтурист» і «Театральної» … У нас є спільні інтереси – щоб в місті було більше гостей. У нас у кожного своя цінова політика і ми в роботі один одному не заважаємо. І ми всі хочемо допомогти місту, хто матеріально, хто ідейно … І, знаєте, біля нашої секції в «Козак Палац» на «Першому Форумі з туризму» було дуже багато відвідувачів. Тому що ми відтворили повністю номер KHORTITSA PALACE – наш солідний європейський дизайн кольору кави з молоком, шоколаду та темного золота, фірмове ліжко, меблі темного дерева, постаралися максимально відтворити атмосферу комфорту. До речі, про доступ до інформації – у всьому нашому готелі, у всіх відвідувачів буде і інформаційний бюлетень «7 шляхів до Запоріжжя», і, нарешті, пристойна карта міста, яку раніше неможливо було знайти.
– Адже є й інші фактори поліпшення туристичного клімату?
– Це, звичайно, прямі рейси в Запоріжжі, відкриття представництва турецьких Pegasus Airlines. Це означає, що ми можемо розраховувати на зарубіжних туристів 365 днів на рік. А це добре не тільки для готелю, але і для міста – живуть в готелі, обідають в ресторанах, купують одяг і сувеніри … І це одна з найважливіших змін за останній рік. Я б сказав, що звичайні бізнес-ресурси вичерпані. Пора відходити від звичних схем залучення гостей.
– Наприклад?
– Наприклад, крім виключно готельного сервісу, у нас є й мобільна конференц-зала на 200 гостей, яка з легкістю трансформується в 4 окремих простори з вбудованими LCD-проекторами і екранами з безкоштовним доступом до WI-FI, ресторани, два лаунж бари, фітнес і SPA-центри, салон краси, і в цілому, повний спектр бізнес і івент-послуг. Таким чином, ми надаємо нашим гостям прекрасні зв’язки з містом і екскурсійні програми. Я впевнений, що ми пропонуємо ідеальне поєднання якості, комфорту і ціни, як для бізнесу, так і для благодійності, прийому партнерів і відпочинку.
… Джаффар Шамія, патріот і українець більше багатьох, по-моєму, і робить він важливу справу – за допомогою таких керівників бізнесу у Запоріжжя є можливості поступово перейти до більш цивілізованого використання своїх ресурсів.
Якщо вважати істинними ресурсами історію, природу, ментальність, і, звичайно, гостинність.

 

Розмовляла Інга Естеркіна