Шановні громадяни!

У зимовий період гостро постає проблема виникнення пожеж у житловому секторі. За статистикою, майже 80% пожеж виникає в будинках громадян.

Найчастіше причиною тому є необізнаність та безвідповідальність господарів. Так, з початку року на територій області виникло 7688 пожеж, під час яких загинуло 85 осіб, включаючи 3 дітей. Травми різних ступенів тяжкості отримали 70 громадян, з яких 6 дітей. Врятувати від вогняної стихії вдалось 122 людини, з них 4 – дітей. В період опалювального сезону 2017 року сталось 103 пожежі у житловому секторі. На них загинуло дев`ятеро людей, трьох вдалося врятувати.
Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян з проханням проявляти особливу пильність та обережність при використанні обігрівачів, газового та пічного опалення, а також електричного обладнання. Ретельно дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності. Пам’ятайте: несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів, паління у ліжку в нетверезому стані – основні причини пожеж та загибелі людей на них.
Окремо звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій з проханням виявити підвищену увагу при використанні електричного, газового та іншого обладнання на виробництві. Особливої уваги потребують системи життєзабезпечення, енергопостачання міст, населених пунктів, підприємств та установ.
В черговий раз закликаємо всіх мешканців Запоріжжя та області: лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та ближніх ми зможемо уникнути більшості «сезонних» небезпек, попередимо травмування та нещасні випадки.
ГУ ДСНС України у Запорізькій області закликає громадян дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки:
– не нехтуйте заходами безпеки при користуванні газовими та пічними приладами;
– не захаращуйте входи до помешкань, сходи, коридори, проходи до засобів пожежогасіння;
– постійно слідкуйте за справністю електромережі, електричних приладів;
– не перевантажуйте електромережу;
– не залишайте дітей без нагляду (прибирайте сірники в недоступні для них місця, не допускайте ігор з вогнем);
– дотримуйтесь запобіжних заходів при застосуванні легкозаймистих і горючих рідин, лаків і фарб;
– у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером «101».