"У сфері відповідальності дільничного - безпека та захист людей" - Катерина Загуменна

27-річна дільничний офіцер, старший лейтенант поліції Оріхівського відділення поліції Головного управління Національної поліції

в Запорізькій області Катерина Загуменна, пишається довірою населення до дільничного у своїй громаді.

 

Дівчина зазначає: «Служити у поліції я мріяла з дитинства. Прагнула опікувати та захищати. Прикладом став старший брат Антон, який служить зараз у батальйоні патрульної служби особливого призначення запорізької поліції «Скіф».

Після закінчення школи, пішла на навчання до технікуму. Там здобула спеціальність – юрист. Вищу освіту отримую у Класичному приватному університеті Запоріжжя за спеціальністю «Правознавство», де зараз навчаюсь у магістратурі.

До лав поліції прийшла у 2014 році. Працювала інспектором по роботі з населенням та громадськими формуваннями в Оріхівському відділенні міліції Головного управління МВС України в Запорізькій області. Зараз я дільничний офіцер поліції на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади. До її складу входять: місто Оріхів та села: Копані, Мирне, Нестерянка, Новоандріївка, Щербаки, Новоданилівка та Новопавлівка. Загальна чисельність населення громади близько 20 тисяч осіб.

Кожного ранку, я їду на роботу на громадському транспорті. Через села, які входять до території обслуговування – Мирне і Нестерянку. Дорогою спілкуюсь з громадянами, які мені про все розповідають. Довіряють найболючіше. Я їм допомагаю. І якщо на моїй території щось трапляється – тоді допомагають вони мені. Ця довіра – є найкращою відзнакою моєї роботи. Для цих людей я – і поліцейський, і порадник.

Також у мене під наглядом 15 неблагополучних родин. Я їх постійно відвідую. Вивчаю умови проживання дітей. Дивлюсь, які відносини панують у родині: чи є прояви насильства, чи в будинку достатньо продуктів харчування і одягу, чи відвідують діти школи або дитячі садки.
Так, напередодні новорічних свят, завітала з солодкими подарунками, до однієї з родин, у якій виховуються п’ятеро дітей. Діти зраділи солодощам. Почали розповідати мені про свої справи та досягнення. Вкотре впевнилась, що добра вистачить на всіх.
Вільний час проводжу з родиною. Я виховую 9-річного сина. Радію його захопленням – він марить робототехнікою. Самотужки сконструював робота та змонтував новорічну гірлянду. Приєднав все до живлення та прикрасив власну кімнату. Він – моя гордість.
Також люблю спорт. Граю у футбол. Часто навідуюсь до шкіл громади, куди мене запрошують, як на правовиховні заходи, так і на спортивні змагання. Коли посудити, а коли і взяти активну участь. Так я часто граю з учнями у футбол, займаючи позицію нападника. Аби ніхто не ображався – граю по черзі за усі шкільні команди. Хочу, щоб діти бачили у спорті своє майбутнє та вдосконалювались.
Кожного дня старший лейтенант поліції Катерина Загуменна, як і всі дільничні офіцери, стикається з різними, інколи неординарними подіями. Сімейні конфлікти, насилля в сім’ях, сусідські «війни». Це далеко не весь перелік проблем, що знаходяться під пильною увагою дільничного. Проте вона впевнена в тому, що працює задля громади – безпеки кожного.

Нагадаємо, з метою популяризації інституту дільничних, з 1 грудня стартувала акція – «Чому я дільничний?»

Відділ комунікації поліції Запорізької області