Соціологи розповіли про лідерів симпатій виборців

19 грудня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив результати соціологічного опитування, що проводилось на початку місяця у всіх регіонах України. Загалом було опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах держави.
Згідно оприлюднених інститутом даних, якби вибори президента відбувались у середині грудня, за лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко проголосували б 20,5% українців. Ще 16,9% готові голосувати за Петра Порошенка, 12,8% – за Анатолія Гриценка, 9,5% – за Юрія Бойка, 9,2% – за Олега Ляшка, 8,5% – за Андрія Садового, 7,8% – за Вадима Рабіновича. Інші вірогідні кандидати набрали б менше 5% голосів. За інформаціє соціологів, такі показники (окрім тих, хто не визначився з вибором і не збирається іти на вибори) є найближчими до можливих результатів реальних виборів.
Крім того, «Батьківщина» лідирує і у партійних рейтингах. Так, якби вибори до Парламенту проходили сьогодні, 17,2% проголосували б за партію Юлії Тимошенко, ще 13,4% – за «Блок Петра Порошенка», 10,7% – за «Опозиційний блок», 10,2% – за партію «За життя», 10,2% – за Радикальну партію, 8,8% – за «Громадянську позицію», 7,4% – за «Самопоміч», 5,4% – за ВО «Свобода». Решта партій не долає 5% бар’єру.
Повні дані опитування на сайті КМІС – http://www.kiis.com.ua/?cat=reports&id=730