До Дня Соборності України – виставки, концерти, конференції

До Дня Соборності України – виставки, концерти, конференції

В обласних закладах культури за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, підготовлено чимало заходів до Дня Соборності України.

22 січня відбулося відкриття виставки „100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років” у виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею. Експозиції банерів, які виставляються у всіх обласних центрах країни, підготовлені вченими Українського інституту національної пам’яті (м. Київ). Виставка з 20 банерів розповідає в простій та цікавій формі про події Української революції. На стендах можна побачити понад 250 унікальних документів та фотографій з українських архівів та музеїв, чимало фактів з нашої історії – справжні відкриття для відвідувачів.

Виставка розповідає десять історій провідників революційного руху та детально висвітлює різні аспекти творення Української державності у 1917 – 1921 рр. На стендах подано інформацію про те, якою була революція 1917 – 1921 рр., хто її очолював, які були її здобутки і досягнення.

Директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, Владислав Мороко наголосив:

– Сьогодні це особливо важливо, оскільки радянська історіографія усіляко спотворювала інформацію про цю подію, а тепер ми маємо відновлювати правдиву історію Української революції. У виставці представлена галерея видатних діячів, її лідерів, які формували ідеологію і порядок денний революційного руху.

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва 22 січня провела скайп-конференцію „Єдина країна online: свято Соборності” з містами Хмельницький та Кам’янське. Молоді люди з трьох міст нашої країни поділилися своїми думками, почуттями та мали нагоду невимушено поспілкуватися завдяки сучасному обладнанню бібіліотек.

Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека запрошує 24 січня об 11.00 на Відбірковий обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості „Об’єднаємося ж, брати мої” за номінаціями „Образотворче мистецтво”, „Декоративне мистецтво”. Юні художники пропонують свіжий погляд на підтвердження тези про єдність українського народу, його патріотизм та невмирущу стійкість.

Оригінальний захід на честь Дня Соборності України готує Запорізька обласна філармонія – 26 січня о 18.00 тут відбудеться спільний концертний проект „Зі Львова до Запоріжж – „Симфонія майбуття”. У заході беруть участь Запорізький академічний симфонічний оркестр (головний диригент – народний артист України Вячеслав Редя), академічний козацький ансамбль пісні і танцю „Запорожці” (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь), Львівський Галицький академічний камерний хор (керівник – народний артист України Василь Яциняк) та заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький.

Автор „Симфонії майбуття” В. Зубицький – український композитор, баяніст, диригент, заслужений діяч мистецтв України. Його музика, основана на народній мелодиці, сучасна, глибока та відкрита. Композитор симфонізував мелодії усіх регіонів країни та мовою музики ще раз довів, що українці – єдина нація. Також у творі знайшли творче відбиття події, які відбуваються на Сході України.

Запоріжців та гостей міста щиро запрошують відвідати заходи до Дня Соборності України!