ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ. АМКУ НЕ блокує тендерних торгів

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ. АМКУ НЕ блокує тендерних торгів

Антимонопольний комітет апріорі не може ані блокувати, ані призупиняти будь-які процедури закупівель.
Комітет відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі-Закон) є органом оскарження. Порядок оскарження процедур закупівель та розгляд Колегією відповідних скарг визначений статтею 18 цього Закону. Скарги розглядає Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України, яка складається з трьох державних уповноважених. За день у середньому Колегією розглядається понад 30 скарг.
Будь-які скарги в рамках публічних закупівель потрібно подавати не безпосередньо до органу оскарження (АМКУ) у звичній паперовій формі, а виключно у формі електронного документа через електронні майданчики в системі ProZorrо. У разі прийняття скарги до розгляду система ProZorrо АВТОМАТИЧНО, без будь-яких додаткових рішень Колегії, призупиняє процедуру закупівель. (Закон України «Про здійснення державних закупівель», відповідно до якого Антимонопольний комітет мав повноваження призупиняти процедуру закупівлі, втратив чинність у 2016 році). Колегія АМКУ з розгляду скарг відповідно до вимог Закону ЗОБОВ’ЯЗАНА розглянути будь-яку скаргу, подану через систему ProZorrо.
Завдання органу оскарження полягають у розгляді скарг, які надходять від учасників упродовж тендерного процесу, відповідно до процедури. Тому за дії учасників тендерного процесу, які використовують своє право на оскарження, Комітет відповідати не може.
Антимонопольний комітет діє в рамках Закону і наданих йому повноважень з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов’язаних із участю у процедурах закупівлі.

Прес-служба
Антимонопольного комітету України
Київ-35, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, каб. 814-815
тел/факс: 251-62-32
e-mail: pr@amcu.gov.ua
www.amc.gov.ua
https://www.facebook.com/amc.gov.ua
© Антимонопольний комітет України