Запорізькі рятувальники попереджають громадян про небезпеку зимової риболовлі

Запорізькі рятувальники попереджають громадян про небезпеку зимової риболовлі

Внаслідок встановленням мінусових температур повітря, любителі підльодної рибалки почали виходити на водойми області. Спеціалісти ДСНС не можуть заборонити рибалкам виходити на кригу, тому їх головне завдання – запобігти трагедіям та навчити правилам безпеки на льоду.
Так, 27 січня рятувальники провели профілактичний рейд щодо запобігання загибелі на водоймах взимку. Одним з найпопулярніших місць риболовлі громадян є акваторія Каховського водосховища поблизу м. Василівка. Сьогодні охочих порибалити на кризі було понад 200 чоловік. Основна кількість рибалок зосереджена на відстані 1-2 км від берега.
Фахівці нагадали правила, яких необхідно дотримуватись перебуваючи на зимових водоймах та дали рекомендації щодо дій, якщо людина провалилась під кригу. Рятувальники розповсюдили профілактичні пам’ятки щодо дій під час потрапляння у крижану воду.
За словами начальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області капітана служби цивільного захисту Андрія Церковного, зараз товщина криги на водосховищі сягає 15-20 см. Бійці ДСНС у будь-який момент готові прийти на допомогу, проте громадяни не повинні забувати про правила безпеки та сподіватись на допомогу інших. 
«Взимку досить часто змінюються погодні умови, а отже й товщина криги. Це становить велику небезпеку для тих, хто виходить на лід. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу товщиною не менше 7 сантиметрів, а масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Ми звертаємось до громадян з проханням зберігати пильність та бути обережними. Не жартуйте з власним здоров’ям. Пам’ятайте – жоден вилов не вартує вашого життя!», – наголосив старший помічник начальника зміни оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Ігор Данилюк.
Більшість риболовів-відчайдухів кажуть, що знають про небезпеку їх захоплення. «Я рибачу з самого малечку. Звичайно, задля своєї безпеки та безпеки інших я знаю як вибратись самому та надати допомогу постраждалому. На випадок, якщо хтось провалиться у воду ми маємо мотузки та інше спорядження, щоб врятувати людину», – каже риболов.