ЗНУ посів високі позиції в рейтингу, складеному за результатами вступу-2017

ЗНУ посів високі позиції в рейтингу, складеному за результатами вступу-2017

Запорізький національний університет має показові результати в рейтингу показників вступної кампанії серед вітчизняних вишів, який вперше в цьому році оприлюднила інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA». В основу рейтингу покладені підсумки вступу-2017 року. Цифри, наведені в ньому, переконливо засвідчили, що ЗНУ користується незмінною популярністю серед абітурієнтів, які охоче вступають як на бюджетну форму навчання, так і за кошти фізичних і юридичних та осіб.
Статистичні дані рейтингу спираються на кілька показників і містять інформацію про середній бал ЗНО вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет і контракт, конкурс на одне бюджетне місце, кількість зарахованих осіб до приватних вишів, а також інші дані. У рейтингу використані дані, отримані з Єдиної державної бази з питань освіти за результатами минулорічної вступної кампанії.
За показниками рейтингу Запорізький національний університет увійшов до топ-15 кращих вищих навчальних закладів у рейтинг-листі за показником «Вступники, зараховані на контракт». Університет посів 11 позицію із 392 можливих. У рейтингу зазначено, що кількість зарахованих на контрактну форму навчання (за кошти фізичних і юридичних осіб) для ЗНУ у 2017 році склала 1 266 осіб. Це переконливо свідчить про те, що абітурієнти та їхні батьки впевнені у правильності вибору, зробленому на користь вишу в можливості отримати на його базі якісну вищу освіту та стати після завершення навчання конкурентоспроможним фахівцем на вітчизняному ринку праці.
У рейтинговому листі, складеному за показником «Вступники, зараховані на бюджет», ЗНУ посів 65 позицію із 224 можливих. При цьому показник «зараховано на бюджет» становить 268 осіб. Тож рейтинговий показник для університету «співвідношення контракт/бюджет» становить 4,72. При цьому, за даними рейтингу конкурс на 1 бюджетне місце під час вступу-2017 склав 29,15 осіб. Абітурієнти не лише Запорізької, але й сусідніх областей обрали для здобуття вищої освіти Запорізький національний університет, тож його студентами стали лише кращі з них.
Крім того, серед показників, за яким формувався рейтинг інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA», включає таку позицію, як «Середній бал ЗНО на бюджет». За нею ЗНУ посідає 60 позицію із 224 вишів, показники яких врахували при складанні цього рейтинг-листа. Середній бал зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до ЗНУ на бюджетну форму навчання становив 164, 42, а середній бал атестата – 9,55. При вступі на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб до Запорізького національного університету середній бал становить 142,06, а середній бал атестата – 8,43.
При оприлюдненні рейтингу його укладачі мали на меті інформування майбутніх випускників шкіл і молоді, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2018 році. На їхню думку, наведені статистичні дані допоможуть абітурієнтам оцінити власні шанси на вступ до вітчизняних вишів і зробити свідомий вибір навчального закладу для здобуття вищої освіти.
Ректор ЗНУ Микола Фролов, коментуючи показники оприлюдненого рейтингу, зазначив: «Ми пишаємося тим, що стільки абітурієнтів виявило бажання навчатися саме в Запорізькому національному університет за кошти юридичних і фізичних осіб. Це – переконливе свідчення того, що наш виш користується заслуженою популярністю серед абітурієнтів та їхніх батьків. Ми виправдали таке ставлення, адже батьки довіряють нам найдорожче: майбутнє своїх дітей. Вони справедливо переконані, що під час навчання в ЗНУ студенти здобувають сучасні знання, стають всебічно розвиненими особистостями, тож у майбутньому будуть конкурентоспроможними на вітчизняному ринку праці. Усі члени великого й дружного колективу університету докладають зусилля, аби ЗНУ й надалі залишався лідером освітньої галузі України. В університеті піклуються про оновлення та розвиток матеріально-технічної бази, забезпечення комфортних умов для навчання студентів і роботи викладачів. Також у центрі уваги співробітників вишу – постійне зростання його кадрового потенціалу, підвищення академічної мобільності викладачів і студентів, розвиток молодіжної науки та проектної діяльності. У результаті ми із впевненістю можемо сказати, що випускаємо сучасних висококваліфікованих фахівців різних галузей знань. І завжди радіємо, коли найкращі абітурієнти Запорізької та сусідніх областей обирають для навчання саме наш виш, що й засвідчив цей рейтинг».
Прес-служба ЗНУ