560 запорізьких старшокласників на базі ЗНУ взяли участь у І турі Малої академії наук

560 запорізьких старшокласників на базі ЗНУ взяли участь у І турі Малої академії наук

Запорізький національний університет уже традиційно виступив базою для проведення першого туру (написання контрольних робіт) другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. У написанні контрольних робіт взяли участь 560 учнів 9-11 класів закладів середньої освіти м. Запоріжжя та області (із Поліг, Гуляйполя, Токмака, Кушугума, Новокатеринівки тощо). За результатами цього етапу інтелектуальних змагань найкращі учасники отримають право захищати свої наукові роботи на засіданнях секцій МАН, які незабаром проходитимуть у Запорізькому національному університеті.
Учні старших класів, які стали переможцями відбіркового етапу конкурсу МАН на рівні своїх навчальних закладів середньої ланки освіти, під час обласного етапу в Запорізькому національному університеті упродовж трьох годин писали контрольні роботи з базових дисциплін. Цей етап змагань проходив за чотирма основними напрямами. Робота відділення історії, філософії, суспільствознавства та науки про Землю велася під керівництвом декана історичного факультету, професора Володимира Мільчева. У ній взяли участь 148 старшокласників. Відповідальною за роботу відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства була декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як. Цю секцію обрала 151 особа. На базі біологічного факультету розмістилося відділення хімії та біології, екології та аграрних наук. Відповідальними за її роботу призначили декана біологічного факультету, професора Людмилу Омельянчик і завідувача кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, професора Валентину Бовт. У роботі секції взяли участь 136 юних науковців. Відповідальними за відділенням технічних наук, фізики й астрономії, математики, економіки, комп’ютерних наук стали декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк і декан фізичного факультету, доцент Віталій Горбенко. У роботі секції взяли участь 125 учнів.
Учасники заходу, а також їхні наукові керівники від закладів середньої ланки освіти відзначили доброзичливу і гостинну атмосферу, яка панувала у виші під час написання конкурсних робіт МАН. Окрему подяку представники шкіл висловили за високопрофесійний підхід до організації та проведення заходу з боку представників університету, які цього дня були задіяні в роботі Запорізького відділення МАН України.
Нагадаємо, що переможці цього етапу незабаром знову завітають до університету – для участі у ІІ турі обласного етапу МАН, під час якого захищатимуть свої наукові розвідки. Серед наукових керівників обдарованої молоді цього року, традиційно, чимало викладачів із різних факультетів вишу. Співпраця із талановитою учнівською молоддю, допомога в розкритті наукових здібностей школярів та у виборі вищого навчального закладу, де б юні науковці в майбутньому змогли продовжити розвивати свої таланти, – серед пріоритетів колективу Запорізького національного університету.

Прес-служба ЗНУ