На сесії облради. Кадрові рішення, бюджетні зміни, поліцейські досягнення і  прокурорські пропозиції

На сесії облради. Кадрові рішення, бюджетні зміни, поліцейські досягнення і прокурорські пропозиції

На засіданні 19-ї позачергової сесії Запорізької обласної ради депутати, після вручення нагород заслуженим людям оьласті з нагоди Дня Соборності України, розглянули низку кадрових питань. Зокрема, подовжили контракти строком на 2 роки з керівниками комунальних установ: Олександром  Резніченком – головним лікарем КУ «Мелітопольський психіатричний диспансер» ЗОР, Юрієм Гарбером – генеральним директором КСП «Запоріжзеленгосп» та Віктором Субботовським – генеральним директором КУ «СТМО «Трансфузіологія». Також призначили нового керівника  комунального підприємства «Автогосподарство» Степана Григор’єва і звільнили за заявами за власним бажаням Галину Пічуріну, тимчасово виконуючу обов’язки головного лікаря КУ «Токмацький протитуберкульозний диспансер» ЗОР, та Равілю Знаменську, головну лікарку КУ  «Запорізька обласна станція переливання крові» ЗОР. Разом з тим рішення про призначення керівника сумнозвісного ЗОІППО залишилося без ухвали через певні юридичні колізії. Судове рішення, яким обласну раду зобов’язують провести у закладі вибори керівника, як це узгоджує чинне законодавство щодо закладів вищої освіти, на думку депутатів, неприйнятне. Адже наш інститут не має статусу вишу. Тож мусить підпорядковуватись іншим законам. Врешті, питання залишили відкритим, як кажуть, до з’ясування обставин.
Важливою складовою нинішнього засідання місцевого парламенту стало ухвалення змін і доповнень до бюджету області на 2018 рік. Так, соціальна субвенція на надання житлових субсидій населенню області збільшена на 504,8 млн грн.; за рахунок зменшення реверсної дотації на 121,1 млн грн збільшено дохідну частин;, збільшена на 88,3 млн грн соціальна субвенція на виплату допомоги сім’ям з дітьми, дітям -інвалідам, малозабезпеченим сім’ям; освітня субвенція також збільшена на 15,1 млн грн; а медична – на 15,8 млн. грн. Від митного експерименту обласна влада сподівається отримати на утримання доріг загального користування 470 млн грн.У той же час, передбачається, що бюджет області втратить 60 млн грн екологічного фонду. Бо 20% регіонального екофонду передадуть на державний рівень. Але разом з тим, в бюджеті області вивільнилися 65,7 млн ​​грн, – держава взяла на себе витрати на утримання ветмедицини.
У ході засідання сесії про роботу за минулий рік відзвітували глава ГУНП в Запорізькій області Олег Золотоноша і прокурор Запорізької області Валерій Романов. Керівник главку Національної поліції в Запорізькій області, підбивши підсумки криміногенної ситуації у Запоріжжі у 2017 році, заявив, що у минулому році рівень злочинності досяг найнижчого рівня за 4 роки. Така сенсаційна заява порадувала депутатів, але викликала відповідні зауваження скептиків. Керівник Запорізької обласної прокуратури, в свою чергу, звітувавши про діяльність підпорядкованої йому структури, шокував пропозицією … звільнити з посад керівників трьох регіональних відомств – Азовського басейнового управління Державного агентства рибного господарства, Державної екологічної інспекції та головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області. Наша газета розповідала своїм читачам про, м’яко кажучи, недоліки в їх роботі. Згадайте лише ситуацію із замором пеленгасу у Молочному лимані, виділенням земельних ділянок учасникам АТО тощо! Прокурор впевнений, що причина безпорадності цих органів – в їх керівництві.
На нашу думку, проблема у системі. Втім, можливо саме через зміну керівників вдасться змінити і саму систему. Тож будемо слідкувати за процесом. Слідкуйте за нашими публікаціями.

 

Олександра Воронцова