«Швидка допомога» волає про допомогу

«Швидка допомога» волає про допомогу

Увесь нинішній тиждень, з понеділка, 29 січня, і по п’ятницю, 2 лютого, працівники «швидкої допомоги» знову щодня, рівно о 12.00 на 23 хвилини включають сигнал тривоги – сирени, щоб в черговий раз звернути увагу представників центральних органів влади на проблеми, які сьогодні існують у медичній галузі. Мирна акція протесту спрямована проти спроб МОЗу внести зміни до постанови Кабміну «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної медичної допомоги» та включення до складу виїзних бригад екстреної медичної допомоги парамедиків.
Нагадаємо, що наказом від 26 жовтня 2017 N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів». Пізніше, за результатами аналогічної акції протесту медиків «швидкої», спеціальність «фельдшер» і «терапевт» знову повернули в класифікатор професій.
У той же час, введені раніше нові професії – «лікар внутрішньої медицини», «парамедик» та інші зміни спеціальності, – залишаться в класифікатор. Але до цього часу не внесено жодних змін до низки нормативно – правових актів, що регулюють професійні права на оплату праці, пільгове, пенсійне забезпечення та інше у царині нововведених професій.