У Бердянську травматологію не забезпечено необхідним елементарним устаткуванням для лікування ургентних пацієнтів

У Бердянську травматологію не забезпечено необхідним елементарним устаткуванням для лікування ургентних пацієнтів

У Бердянську у зв’язку з ожеледицею до травмпункту щодня звертаються близько 40 людей з різноманітними ушкодженнями, переважно, кінцівок. Але є й більш складні травми.
За словами директора Бердянського ТМО Дмитра Єгорова, день у день ця цифра змінюється. Буває, з вулиць привозять 20, а буває й 45 людей, повідомляє «ПроБердянськ».
Характер травм у всіх різний,
– Говорити про масовий травматизм саме цього року не можна. Цифра травмованих у нашому місті в ожеледицю не змінюється рік у рік, – підтверджує Дмитро Єгоров.
Але з тим, щоб оперативно надати травмованим людям кваліфіковану медичну допомогу, у Бердянській міськлікарні, як ми з’ясували, виникають певні складнощі.
«Доводжу до Вашого відома, що в ортопедо-травматологічній службі КУ БМС «БТМО» протягом багатьох років не проводилися поповнення операційної металоконструкціями, використовуваними для оперативних лікувань (як поточні витратні матеріали – спиці ЦІТО, спиці Кіршнера, дротові серкляжі, лавсанові стрічки і нитки; так і спеціальні металоконструкції для остеосинтезу – пластини, інтрамедулярні стрижні, кільця апарату Ілізарова, зовнішні балкові конструкції для стрижневих апаратів, гвинти, шурупи).
Будь-яка оплата, покупка металоконструкцій, інших імплантів для оперативного лікування самим хворим або його родичам через посередників або безпосередньо у медпредставників неможлива при проведенні екстреної допомоги, і передбачає наявність зацікавленості як медпредставників, посередників так і медпрацівників.
Для попередження виникнення конфліктних ситуацій і забезпечення необхідними матеріалами ортопедо-травматологічних операцій прошу Вас дати розпорядження укомплектувати операційну наступними матеріалами необхідними для надання ортопедо-травматологічної допомоги( Тут іде вичерпний і разом з тим доволі скромний перелік необхідних засобів.- авт.)
Це мінімальний перелік необхідного матеріалу для забезпечення нормальної роботи операційної ортопедо-травматологічної служби при необхідності надання ургентної допомоги», – цитуємо рапорт завідуючого травматологічним відділенням бердянської міськлікарні Едуарда Гавриленка, адресований головному лікарю.
Зауважимо лише, що рапорт цей датований ще 2 лютого 2017-го року. І в ньому, до речі, є ще й такий припис: «Прошу звернути Вашу увагу на необхідність поповнити операційний блок перерахованими матеріалами, як можна швидше в зв’язку з можливим масовим надходженням травматологічних хворих із зони АТО».
На жаль, як підтвердив сам автор документу, допоки, а вже рік минув,(!) питання із матеріальним забезпеченням травматологічного відділення елементарним устаткування для надання фахової допомоги пацієнтам не вирішено.
Тож просимо нашу публікацію розцінювати як офіційне звернення до директора Бердянського ТМО Дмитра Єгорова, а також керівників відповідного підрозділу Бердянської міськради, відповідального за охорону здоров’я жителів Бердянська, і особисто до Бердянського міського голови Володимира Чепурного щодо належного забезпечення травматологічної служби у курортному місті. Сподіваємось отримати вичерпну відповідь, яку опублікуємо у нашій газеті. А також й надалі слідкуватимемо за перебігом подій у цій царині.

 

Валерія Юстинюк