Запоріжжя на 4-му місці за кількістю витрачених коштів на боротьбу зі СНІДом

Запоріжжя на 4-му місці за кількістю витрачених коштів на боротьбу зі СНІДом

Фахівці Інституту аналітики та адвокації провели дослідження, щоб дізнатися скільки витрачають на боротьбу з ВІЛ-інфекцією в Україні. Моніторинг стосувався місцевих бюджетів. На його основі аналітики сформували рейтинг витрачених коштів за перше півріччя.
(Інфографіка: витрачене від затвердженого)
На рік для виконання регіональної програми на Запоріжжі затвердили 18,1 млн. грн. місцевих коштів, що в три з половиною рази більше від орієнтованого. За перші 6 місяців витратили близько половини.
Ми детально проаналізували використані кошти на профілактику та лікування опортуністичних захворювань, – пояснює аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Запорізька область посіла 1-ше місце за витраченим на напрямок профілактичного характеру. Загальна сума використаних коштів 3,2 млн. грн. Заходи лікувального характеру в регіоні не фінансували.
(Інфографіка: витрачене на профілактику)
Станом на жовтень в Запорізькій області зареєстрували 4 566 ВІЛ-інфікованих осіб. У цьому році на регіональну програму виділили в два рази більше, ніж у минулому, та фактично витратили в 4 рази більше. На Запоріжжі показники перевиконання регіональної програми одні з найбільших. Тому область посідає 4-те місце серед регіонів України за часткою використаних коштів на протидію ВІЛ-інфекції.
Детальніше дізнатися, скільки коштів витрачають на боротьбу зі СНІДом можна за посиланням.
Довідково: Дослідження здійснене у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»