Запорізька обласна філармонія підкорює серця глядачів

Запорізька обласна філармонія підкорює серця глядачів

В прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбулась зустріч з керівництвом Запорізької обласної філармонії. На цей раз у гості до журналістів завітали добрі знайомі – Ірина Конарева, генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури; Ольга Беженарь, художній керівник філармонії, заслужена артистка України; Юлія Дар`їна, керівник літературно-драматургічної частини; Сергій Чорногор, головний хормейстер академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», заслужений артист України.
Від початку 78 концертного сезону пройшло лише чотири місяці, але за цей час проведено вже 205 мистецьких заходів, які відвідали понад 37 тисяч глядачів. Серед них 27 концертів симфонічного оркестру, 79 виїзних заходів у 10-ти регіонах як Запорізької області, так і поза її межами – Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій областях, у м. Києві. Знаковими подіями в мистецькому житті колективу філармонії стали святковий концерт до 60-річчя академічного симфонічного оркестру (головний диригент Вячеслав Редя), який з великим успіхом пройшов у Національній філармонії України, участь козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» (керівник Лілія Гринь) у найпрестижнішому фестивалі ім. Вірського, виступ ансамбля бандуристів «Божена» під керівництвом Ольги Беженарь на урочистому прийомі посольства Білорусь до Дня Незалежності України.
Дуже приємна колективу філармонії увага глядачів – аншлаги, додаткові концерти на прохання мешканців міста. А звідти виникає бажання дивувати, яке народжує та втілює в життя найамбітніші мрії. Серед них мистецький проект «Філармонія – дітям», який в цьому сезоні подарував маленьким глядачам три прем`єрні програми «Казковий світ музики», «Мультконцерт», «Музична країна», а також цикл святкових програм – 26 новорічно-різдвяних заходів, які відвідали понад 8 тис. глядачів. Для дорослого глядача було підготовлено сім різноманітних прем`єр, серед яких музично-літературний вечір «Сподіваюсь бути почутою» артистів філармонії, де лунали вірші Ліни Костенко, Івана Франка; сольний концерт солістки філармонії Вікторії Шестакової «Запрошує бельканто», рок-концерт «Folk@Rock» ансамблю «Запорожці» спільно з молодіжним гуртом «Far4». До Дня Соборності України 26 січня реалізована ідея народного артиста України Вячеслава Реді – спільний проект «Зі Львова до Запоріжжя», в якому прозвучала Народна симфонія єднання «Україна» вітчизняного композитора, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького у виконанні запорізького симфонічного оркестру, академічного козацького ансамблю «Запорожці» та Львівського Галицького академічного камерного хору (керівник В. Яциняк).
Працівники філармонії опікуються пільговими верствами населення, учасниками АТО, ветеранами, серед яких завжди журналісти. 14 мистецьких проектів здійснено на безоплатній основі. Це концерти до Дня Збройних сил України, Дня захисника України, виступи у м. Мирноград Донецької обл. для бійців 55-ї окремої артилерійської бригади. Піклуючись про людей з обмеженими можливостями в приміщені філармонії планується встановити ліфт.
А попереду, на рік 2018, ще безліч сюрпризів і прем`єр. Вже на початку цього року глядачів чекає зустріч з новими програмами: до Дня народження Лесі Українки театралізована постановка академічного козацького ансамблю «Запорожці» «Лісова пісня» – своєрідний синтез музики, чистих почуттів та любові; програма «Примари джазу» новоствореного колективу «Диксиленд» артистів академічного симфонічного оркестру; сольні концерти скрипаля оркестру Володимира Галіченка до 30-річчя творчої діяльності; вже традиційний концерт «Запорізькі композитори запрошують». Фестивалі «Акорди Хортиці», «Французька весна», «Хортицький кобзар», «Благофест».
Триває підготовка до ювілеїв – 80-річчя Запорізької обласної філармонії та 25-річчя академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці». До Дня журналіста планується провести музично-творчу програму з аукціоном з метою збору коштів на лікування та благодійні проекти діючим та ветеранам-журналістам.

Олена Морозова, фото Світлани Костюк