Фестиваль „Історія.UA”

Фестиваль „Історія.UA”

5-6 травня у Запоріжжі пройдуть цікавій масштабні заходи фестивалю „Історія.UA”, започаткованого Українським інститутом національної пам’яті. Фестиваль буде проходити на кожному поверсі у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 142), на площі перед бібліотекою, а також у ККЗ ім. О. Довженка. В рамках фестивалю пройдуть культурно-мистецька акція “Патріотична весна”, виставка-ярмарок „Запорізькі обереги”, безкоштовний допрем’єрний показ фільму „Таємний щоденник Симона Петлюри”, показові виступи вихованців Запорізької ДЮСШ „Спас”, концерт відомого гурту „Гайдамаки”, і ще багато цікавих креативних заходів.
– Фестиваль „Історія.UA” буде наповнений презентаціями книжкових новинок, дискусіями з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичними та мистецькими подіями, – говорить директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, Владислав Мороко. – Українська історія велична і цікава, і ми розкажемо про неї, як говорить гасло фестивалю, „без брому і нафталіну”. Український інститут національної пам’яті та запорізькі організатори зібрали величезний масив інформації, який буде презентовано в Запоріжжі у популярній, яскравій, невимушеній формі. Фестиваль цього року став мандрівним, і перше місто, куди він завітав – Запоріжжя. 5-6 травня у нашому обласному центрі буде небачена досі концентрація істориків, які поділяться відкриттями останніх років, покажуть події в нашій країні без пропагандистських нашарувань та політичних прикрас. Досі невідомі широкому загалу факти запоріжцям презентуватимуть директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, кандидат історичних наук Юрій Щур та інші історики. Запоріжці ще раз упевняться – історію творимо ми разом, тут і зараз!
Тож 5 травня з 11 до 19 години та 6 травня з 11 до 21години на фестивалі „Історія.UA” у Запоріжжі зберуться науковці, видавці, письменники, медійники, музиканти й співаки, які сьогодні популяризують знання про минуле. Заплановано, що фестиваль стане цікавим і дітям (на яких чекає ціле інтеркультурне містечко), і підліткам, і молоді, і дорослим. На гостей фестивалю чекають також концерти творчих колективів Запоріжжя та Запорізької області на площі перед бібліотекою. У ККЗ ім О. Довженка 5 травня о 19 годині пройде презентація фільму „Таємний щоденник Симона Петлюри за участю авторів фільму. Завершить фестиваль 6 травня о 19 годині концерт гурту „Гайдамаки” на площі перед бібліотекою. Ми запрошуємо на фестиваль усіх запоріжців та гостей нашого краю!