Кінний похід «Шляхами предків» прибуває до Запоріжжя (концерт відомих запорізьких артистів і показ фільму «Осінні спогади»)

Кінний похід «Шляхами предків» прибуває до Запоріжжя (концерт відомих запорізьких артистів і показ фільму «Осінні спогади»)

27-го травня, у неділю, у свято Трійці, до Запоріжжя завітають учасники кінного походу «Шляхами предків», що йде з Києва у Приазовські степи до річниці битви на Калці 1223 року. Кінний похід «Шляхами предків» – це перший етап загальноукраїнського проекту «Україна – форпост Європи», започаткованого воїнами АТО – учасниками добровольчого батальйону «Донбас».

Розклад заходів у Запоріжжі 27 травня (неділя):

16-00 – зустріч учасників кінного походу «Шляхами предків» на Хортиці (оглядовий майданчик на даху Музею історії Запорозького козацтва);
16-30 – прес-конференція для ЗМІ (дах Музею);
17-00 – 19-30 – святковий концерт на честь прибуття кінного походу за участю:

Валентин Терлецький (лідер рок-гурту «Декаданс», письменник, поет журналіст), Юрій Макаренко і гурт БШ (артисти Театру Молоді і ветерани АТО), Тарас Василенко (музикант, журналіст), етно-фольк дует «Жайворонки» (Євген Жайворонков і Тетяна Дудка), гурт «Запорозькі тулумбаси» (проект Дена Васильєва і «БарабанЗА») (дах Музею);
20-00 – допрем’єрний показ фільму «Осінні спогади» (Іран-Чехія-Україна) (дах Музею).

Кінний похід «Шляхами предків» за участі воїнів-ветеранів АТО розпочався 19 травня з Києва, давнього центру формування української державності. За 12 діб вони здійснять подорож через кілька знакових точок – Обухів, Трахтемирів, Чигирин, Кам’янське, Запоріжжя (о.Хортиця). Кінцева мета – Азовські степи під Бердянськом. Саме там, за однією з версій, розташоване ймовірне місце битви на річці Калка 1223 року, де об’єднані давньоруські дружини разом з половецькими союзниками дали бій татаро-монгольській орді під час нашестя на Східну Європу у 1222-1223 рр. Цей похід сучасні воїни присвячують вшануванню пам’яті та героїзму патріотів, котрі від самого початку нинішньої російської агресії з гідністю прийняли виклик новітньої гібридної орди.

«Осінні спогади» – український драматичний фільм, знятий Алі Фахром Мусаві у копродукції з Іраном і Чехією. Фільм розповідає про українського військового, який закохується у незрячу біженку з Ірану. Одну з головних ролей виконав український актор театру та кіно Дмитро Лінартович («Невелика подорож на великій каруселі», «Той, хто пройшов крізь вогонь»).

https://www.facebook.com/events/206480123478730/?active_tab=discussion