Заступник голови облради Владислав Марченко, фракції БПП, Батьківщини  і Радикальної партії не підтримали роздержавлення  «Запорізької правди»

Заступник голови облради Владислав Марченко, фракції БПП, Батьківщини і Радикальної партії не підтримали роздержавлення «Запорізької правди»

Пленарне засідання депутати відкрили хвилиною мовчання, вшанувавши військовослужбовців, які загинули, захищаючи незалежність нашої держави у ході проведення операції об’єднаних сил на сході України. Також за традицією відзначили достойників Запорізького регіону. Зокрема, ордени «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня напередодні професійного свята журналістів вручили трудовим колективам Запорізької незалежної телерадіокомпанії «ТВ-5» та телерадіокомпанії «Алекс».
В ході засідання розглянули 89 проектів рішень. Серед них — кадрові питання: призначення на посади директорів комунальних установ та продовження строків дії контрактів, ініціювали звернення до Президента України, Верховної Ради та Уряду з проханням вирішити питання заборгованості перед трудовим колективом “Запоріжжяобленерго”. За результатами перевиконання бюджету регіону у першому кварталі повернули кошти, які знімали з фінансування обласних комунальних установ. Це 66 мільйонів гривень. Розглянули й низку інших господарчих питань.
На сесії депутати також ухвалили ( хоч і не з першої спроби) річний звіт голови обласної ради Григорія Самардака за результами роботи Запорізької обласної ради у 2017 році. Очільник області зосередив увагу на пріоритетних напрямках діяльності обласного парламенту, зокрема, раціональне використання бюджетних коштів та пошук додаткових можливостей для збільшення надходжень до бюджету.
– В цілому, роботу Запорізької обласної ради вважаю задовільною, – прокоментував очільник обласної ради. – Ідеологічну різність депутатів різних фракцій (нагадаю, в облараді працюють представники 8 політичних сил.-Авт.) врівноважувала політична відповідальність за прийняті рішення. Сьогодні обласна рада працює злагоджено, але хочу підкреслити, що 2017 рік можна назвати роком іспиту на зрілість для місцевого самоврядування. Нам доводилося швидко реагувати на зміни в Бюджетному кодексі, переймаючи на плечі обласного бюджету фінансування освітніх закладів, первинної ланки медицини, інфраструктурних проектів тощо. Можливо, не завжди стовідсотково, але ми витримали ці випробування, стали міцнішими і переконались у своїх можливостях. Тож, мій звіт, це заклик для подальшої плідної роботи в інтересах громади та розвитку нашого краю.
На жаль, високу оцінку голови, яку він поставив очолюваній ним облраді, легко піддати сумніву. Оскільки одне з концептуальних питань, що були завчасно винесені на сесію, а саме – реформування КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР, яке актуалізується вже третій рік поспіль (нагадаю, Закон України про реформування державних і комунальних ЗМІ вступив у силу ще 1 січня 2016 року) і ретельно готувалося – неодноразово обговорювалося фахівцями і членами профільних постійних депутатських комісій, набуло ознак формального вирішення ( оскільки депутатам належало просто виконати Закон), не викликало жодних суперечностей на засіданнях погоджувальної ради і президії облради, та мало бути ухвалене на поточній 22-ій сесії без проблем, наразі залишилося без вирішення. Це сталося тому, що члени депутатських фракцій БПП «Солідарність» під проводом заступника голови облдержадміністрації і депутата облради Едуарда Гугніна, ВО «Батьківщини» під проводом Олександра Старуха та Радикальної партії Олега Ляшка під проводом Юрія Ружина, а також заступник голови облради Владислав Марченко, який представляє об’єднання «Самопоміч», просто проігнорували процес голосування. Вони не віддали свої голоси ні «за», ні «проти», ні «утримався». Вони просто « не голосували». Мотиви такої поведінки обранців запорізької громади залишилися невідомими, оскільки у сесійній залі не відбулося ані дебатів, ані обговорень.
Ситуація з невирішенням питання щодо роздержавлення «Запорізької правди» небезпечна тим, що за Законом, якщо видання не набуде незалежності від органів влади до кінця поточного року, то з 1 січня 2019-го воно припинить своє існування. Погодьтеся, це не просто сумна перспектива для авторитетної, багатьма запоріжцями улюбленої газети із 100-річною історією. Про долю її творчого колективу у такому разі годі й говорити.
Додам, що сьогодні це не просто єдине україномовне видання регіонального рівня у нашій області, вельми наближеній до зони ведення війни за незалежність. І тому набуває значення ефективної ментальної зброї оборони від агресора. Це ще й єдине видання, яке розповсюджується на всій(!) території області, доходить до найвіддаленіших куточків. Про популярність газети у запоріжців можна судити з того, що у деяких селах області по одному примірнику передплачують цілою вулицею і передають із рук в руки. Почасти у таких населених пунктах ще й досі немає ані Інтернету, ані мобільного зв’язку, тож газета «Запорізька правда» стає по суті унікальним каналом комунікації людей з територій із представниками влади у обласному центрі, забезпечуючи право і можливість пересічним громадянам впливати на прийняття управлінських рішень. Тож припинити існування такого видання – це реальна зрада!
Сподіваємось почути від керівників фракцій БПП, Батьківщини, Радикальної партії і особисто від Владислава Марченка (Самопоміч) про мотиви їх ігнорування процесу ухвалення рішення щодо роздержавлення «Запорізької правди». Опублікуємо їх заяви у наступному випуску нашого видання.

Наталя Зворигіна