Для торгівлі підакцизною продукцією фіскальна служба видала запорізьким підприємцям понад 2,7 тисячі ліцензій

Для торгівлі підакцизною продукцією фіскальна служба видала запорізьким підприємцям понад 2,7 тисячі ліцензій

У січні-квітні поточного року фіскальна служба Запорізької області видала 2754 ліцензії на право реалізації підакцизної продукції. Зокрема, для торгівлі алкогольними напоями суб’єкти господарювання отримали близько півтори тисячі документів, тютюновими виробами – 1265. Крім того, продовжено термін дії 4,1 тисячі ліцензій, призупинено 360 та 456 анульовано.

Усього станом на початок травня загальна кількість діючих дозволів у регіоні склала майже 8,1 тисячі.

Ліцензування продажу підакцизних товарів є платним, кошти надходять на рахунки тих територій, де здійснюється торгівля. З початку року місцеві бюджети отримали майже 15 мільйонів гривень плати за ліцензії, що перевищує рівень надходжень відповідного періоду попереднього року на 378 тисяч. Найбільші суми надійшли від платників м. Запоріжжя – понад 9 мільйонів, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – більш ніж 1,9 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 1,7 мільйона.

Фіскальна служба контролює дотримання представниками торгівлі вимог законодавства, яке регулює обіг підакцизних товарів. У цьому році проведено 315 перевірок. За виявлені порушення до суб’єктів господарювання застосовані фінансові санкції на загальну суму 5 мільйонів, у тому числі донараховано понад 2,5 мільйона гривень акцизного податку.

Інформація про видані ліцензії постійно оновлюється та розміщується на сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

Головне управління ДФС у Запорізькій області