Запорізькі аудитори   в шести управліннях  соціального захисту населення виявили фінансових порушень на  суму 13,7 млн гривень

Запорізькі аудитори в шести управліннях соціального захисту населення виявили фінансових порушень на суму 13,7 млн гривень

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області під час ревізій в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому, Вознесенівському, Шевченківському, Дніпровському районах та Запорізької і Василівської райдержадміністрацій виявили порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму  13,7млн гривень.

Аудитори встановили випадки проведених надавачами комунальних послуг, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами розрахунків невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення, постачання гарячої і холодної води та водовідведення за 2016-2017 роки з порушенням норм чинного законодавства, що призвело до зайвої сплати бюджетних коштів за фактично ненадані споживачам комунальні послуги та неповернення їх до бюджету на загальну суму  12,9 млн гривень.

Окрім цього виявлено численні факти подання громадянами  недостовірної інформації про доходи та майновий стан, що призвело до призначення та зайвого перерахування надавачам житлово-комунальних послуг субсидії на суму 735 тис. грн. Зокрема, 182 громадянина не повідомили про отримання доходів за рахунок коштів соціального страхування (відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків), що призвело до зайвого нарахування 385 тис. грн субсидій. Також 79 громадян, які звернулися  за призначенням житлової субсидії, не вказали, що придбали чи продали транспортні засоби, вартість яких перевищують 50 тис. грн, через що зайво виплачено 350 тис. гривень.

Завдяки вжитим під час ревізій заходам відшкодовано фінансові порушення на суму 13,1 млн грн. (96 відсотків).

Матеріали ревізій по управліннях  соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому, Вознесенівському, Шевченківському, Дніпровському районах  передано до органів прокуратури.

Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області