БО ЛЮБЛЮ РІДНИЙ КРАЙ

БО ЛЮБЛЮ РІДНИЙ КРАЙ

У журналістику я прийшла у 70-ті роки минулого століття. Сорок років працювала у Оріхівській районній газеті «Трудова слава». Писала для людей і про людей у всіх жанрах. А ось у 80-ті роки з століття за підтримки тодішнього директора нашого музею Йосипа Корецького почала займатися краєзнавством. Одна з перших статей на цю тему мала назву «Жива історія краю». Всерйоз зацікавилась історією населеного пункту,в якому народилась,вивчала архівні документи і з’явився намір написати книгу. І задум став реальністю : в 1986 р. у видавництві «Промінь» тиражем 9 тисяч примірників вийшов збірник моїх краєзнавчих нарисів «Орехов».

Та минав час, і виникла ідея переробити і доповнити це видання. Здійснити задум допоміг тодішній голова міськради Михайло Бережко. За його пропозицією питання про виділення матеріальної допомоги мені як автору на видання книги з нагоди 230-річчя Оріхова було винесено на сесію міськради. Презентація науково-популярного видання «Серед таврійських степів зеленіє Оріхів» відбулась у серпні 2006 р. Частину тиражу було передано міськраді, а також закладам освіти міста, державним установам і людям,які підтримали автора — колегам,друзям,родичам.

З того часу минуло 12 років. Чимало змін відбулося – реформування аграрного сектору, декомунізація, децентралізація. Тож готую новий збірник краєзнавчих нарисів,чорнова назва якого «Оріхівщина: історія і сьогодення». У ньому буде більше уваги приділено історії рідного краю,що сягає корінням у глибину віків, подіям Української революції на початку ХХ століття, голодомору і періоду часів Другої світової війни. Будуть розділи,присвячені 5 об’єднаним територіальним громадам, що утворилися на території району в ході децентралізації,а також кращим колективам сільськогосподарських та фермерських господарств. Не будуть обійдені увагою уродженці Оріхівщини – учасники бойових дій на Донбасі та волонтерський рух. Пишу про розвиток освіти,культури і спорту,досягнення у цих сферах .І, звичайно,окремий розділ – про наших видатних земляків.

Для видання книги потрібні чималі кошти,тому звертаюсь за допомогою до друзів та знайомих. Щиро вдячна за матеріальну підтримку однодумцям. Це– підприємці Сергій Шимко і Таїсія Селезньова, депутати Оріхівської міськради Костянтин Прищенко,Геннадій Назаренко і Алевтина Лепетченко, педагоги –подружжя Юрій та Ірина Багній, Тетяна Орел,Тамара Суржицька І Алла Федоренко, сестри Юлія Піщанська і Вікторія Шпак, відомий мікромініатюрист Володимир Казарян, колишній морський офіцер Василь Чубирь з Малої Токмачки, пенсіонерка Світлана Клименко, Іван Славінський з Києва.

Допомогли архівними документами і матеріалами співробітники краєзнавчого музею Тетяна Левандовська та Світлана Коваленко, фотохудожник Володимир Тарановський.

Не втрачаю надії,що книга побачать світ і буде корисною для широкого загалу читачів,а особливо для молоді. Люблю рідний край, і єдине моє прагнення — залишити добрий слід на рідній землі і пам’ять для нащадків.

Тамара КУРОЧКІНА, почесний журналіст України