Перший бал – важливий самий

Перший бал – важливий самий

На конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» у Запорізькій спеціалізованій школі-інтернаті “Світанок” тепло попрощалися із своїми випускниками. Вперше тут, окрім звичайної в таких випадках урочистої лінійки, для тих, хто виходить у доросле життя, організували справжній випускний бал. Свято дітлахам із непростими долями подарували «Запорізька правда» спільно з відомою волонтеркою Оленою Ярошенко, власницею весільного салону «Любовь-морковь» та ініціаторкою благодійної акції «Кохання перемагає!». Нагадаємо, що наша спільна благодійна акція «Мала, у тебе буде випускна сукня!» триває вже другий рік поспіль. Торік у фокусі уваги благодійників опинився Запорізький інтернат №1. Нині – випускниці «Світанку». Наша акція спрямована на допомогу випускницям із числа вихованців інтернатів та підопічних центрів соціальної реабілітації дітей, що опинилися у скрутних життєвих умовах, на дітей- сиріт та без батьківської опіки, а також на дівчаток із числа ВПО, доньок воїнів-захисників України – героїв АТО та ООС.

Цього року 9-ий клас у «Світанку» закінчили 5 дівчаток і 5 хлопчиків. Дівчатка готувалися до свого першого балу особливо ретельно. У салоні Олени Ярошенко вони підібрали бальні сукні, підшукали відповідне взуття, аби пасувало до одягу. У рідних стінах з допомогою своїх вихователів вчились дефілювати, відпрацьовували танцювальні рухи. Прагнули зробити все, щоб цей день першого балу запам’ятався на все життя.

Такого прекрасного свята, яке нам нині подарували журналісти і волонтери, у нас ще не було, – приємно вражена директорка «Світанку» Катерина Шарікова. – Наші «світанкові» діти щасливі. Дівчатка вперше відчули себе справжніми принцесами. Адже одягнути гарні сукні та зробити зачіску самотужки вони не могли – не мають такої можливості. А от відчути себе принцесою хотіла кожна. Прекрасно, що нам це вдалося.
Доповнити образ випускницям допомогли студенти і викладачі Запорізького вищого професійного училища моди і стилю – перукарі і візажисти.

Важливо, щоб дівчатка відчули повну гармонію власного святкового образу, – підтверджує Олеся Кравцова, майстер виробничого навчання Запорізького вищого професійного училища моди і стилю. – Тому ми прагнули, застосувавши прийоми сучасних модних тенденцій, подати випускницям, в тому числі, певний урок, як правильно прикрашати себе. Сьогодні в моді природні тренди у зачісці і макіяжі. Отже ми лише трохи підсилили природну красу випускниць.
Додамо, що візит представників училища, окрім суто фахової ужиткової функції – доповнити святкові образи дівчаток, носив ще й профорієнтаційну спрямованість. Випускниці опосередковано ознайомилися з напрямками підготовки спеціалістів в училищі, умовами навчання там. В результаті, дві дівчинки вирішили не гаяти часу і якнайшвидше подати туди свої документи – вчитимуться на модельєрів. Ще одна випускниця мріє стати медичною сестрою, інша – вивчитися на шеф-кухаря. Є серед нинішніх випускниць і майбутній архітектор. А от хлопці обради для себе робітничі професії. Прагнуть вивчитися на газоелектрозварювальника, кранового машиніста, залізничника. Плани у випускників амбітні – продовжити навчання та отримати гарну роботу. Але сумувати за рідною школою, кажуть, будуть завжди.

Бальний вихід юних принцес вразив всіх. Хлопці-однокласники були у захваті, наче вперше побачили своїх колежанок, до того ж таких красунь. Особливо зворушливо відреагували батьки: у багатьох в очах стояли сльози захоплення своїми улюбленицями. Пишалися своїми вихованницями і викладачі «Світанку».

Сьогодні я кожному з них віддаю частинку свого серця, – поділилася класний керівник випускників, шкільний психолог Тетяна Гольцева. – Вони мені наче рідні діточки. Сьогодні я пишаюся ними і радію, що виховала таких прекрасних панночок.
Щиро раділи й ініціатори акції «Мала, у тебе буде випускна сукня!» – волонтера Олена Ярошенко і керівниця «Запорізької правди» Наталя Зворигіна.

З дівчатами насправді відбулися казкові перетворення, – підтверджує Наталя Зворигіна. – Випускниці відчули себе красивими, впевненими, бажаними, такими, що викликають захоплення. Цей досвід, сподіваюсь, їм стане у нагоді в їхньому дорослому житті. Їх очі сяють справжнім щастям. Радію, що і ми доклали до цього своїх рук.

А наша натхненна благодійна акція «Мала, у тебе буде випускна сукня!» триває. Запрошуємо до участі у проекті всіх небайдужих жінок і молодих дівчат, чиї випускні чи просто святкові сукні допоки припадають пилом у дальніх кутках шафи. Зазвичай ми вдягаємо такі наряди лише один раз і потім ховаємо їх назавжди. А тим часом вони можуть подарувати справжнє щастя котрійсь з випускниць.

Тож, пані та панянки добродійки, перегляньте свої наряди і, будь ласка, зайві принесіть до офісу Олени Ярошенко у м. Запоріжжя, на пр. Соборний, 109 у офіс 21, телефон для зв’язку 067-875-85-85, або в редакцію газети «Запорізька правда», пр. Соборний, 152, 3-ій поверх.

І ще одне: якщо ви знаєте Попелюшку, яка збирається на бал, приводьте її до казкової Феї – Олени Ярошенко. Мрію дівчинки стати Принцесою спільно ми перетворимо в реальність.

«Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований «Благодійним фондом Олександра Шевченка» та Українським журналістським фондом». 

Валерія Юстинюк