Юліана Козаченко: “Запорізькі аграрії збільшили сплату єдиного податку майже на 21 мільйон”

Юліана Козаченко: "Запорізькі аграрії збільшили сплату єдиного податку майже на 21 мільйон"

Представники аграрного сектору, які у своїй діяльності застосовують спрощену систему оподаткування, з початку року сплатили до місцевих бюджетів майже 95 мільйонів гривень. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження єдиного податку від цієї групи платників зросли порівняно з минулим роком на 20,8 мільйона або на 28 відсотків.
Керівник фіскальної служби регіону зазначила, що збільшення рівня сплати податку зафіксовано на усіх територіях області. Майже 16 відсотків від загальної суми забезпечили сільгоспвиробники Пологівського, Більмацького та Розівського районів – понад 15 мільйонів. Суб’єкти господарювання Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів спрямували до бюджетів громад 12,5 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 11,3 мільйона, майже стільки ж – платники м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів, 10,7 мільйона надійшло до скарбниць м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів, 9,5 мільйона – м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів, 9,2 мільйона – Василівського та Михайлівського районів, 9,1 мільйона – Якимівського та Веселівського районів, 5,8 мільйона – м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів.
Усього на обліку у територіальних органах ГУ ДФС у Запорізькій області знаходиться 2,2 тисячі агровиробників-“спрощенців”, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Розмір ставок податку вираховується з одного гектара сільськогосподарських угідь або земель водного фонду та залежить від категорії (типу) земель, їх розташування (у відсотках бази оподаткування).

Головне управління ДФС у Запорізькій області