Свято дитинства у Запоріжжі

Свято дитинства у Запоріжжі

2 червня у Запоріжжі пройшов шостий «Фестиваль сім’ї». Спочатку від Майдану Волі пройшов парад щасливих сімей. А далі весь день у парку «Дубовий гай» для усіх – від найменших до дорослих – діяло більше 200 локацій. Дітей та підлітків знайомили із різними професіями та видами спорту, розважали й захоплювали, знайомили із різними країнами та континентами. Як завжди поліція та рятувальники підготували власні програми для дітей, активну участь у святі взяли церковні громади.

На свято прийшли тисячі запоріжців, до «Дубового гаю» йшли цілими родинами, класами, спортивними командами. Діти під час фестивалю отримали подарунки проекту «Сумка Самарянина». На головній сцені представники влади та організатори, керівники церков привітали учасників та відкрили «Фестиваль сім’ї – 2018».

Про хід свята та проблеми захисту дітей на прес-конференції фестивалю говорили організатор «Фестивалю сім’ї» Дмитро Матюхін, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, представники обласної та міської влади. Участь у заході взяли владика Фотій (Українська православна церква Київського патріархату), єпископ-помічник Ян Собіло (Римсько-католицька церква), пастор церкви „Сіон” Андрій Ярмохін та представники інших протестантських церков.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба підкреслив, що Запорізький фестиваль сім’ї унікальний, найбільший, що проводиться цьогоріч в Україні.

Якщо сьогодні громада об’єднується задля того, щоб провести таке велике свято для наших дітей, я можу впевнено сказати – у нашій країни є майбутнє. Ми намагаємось зробити усе можливе, щоб українські родини не боялись народжувати дітей, щоб в країні молоді люди були забезпечені усім необхідним, а діти в таких сім’ях з народження були гордістю для батьків. Нехай в ваших сім’ях буде затишок, тепло, любов, а найголовніше – усмішки ваших дітей, – привітав учасників фестивалю Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян зазначила, що цьогорічний «Фестиваль сім’ї» проходить під лозунгом «Щаслива родина – міцна країна!» за тематикою «Громада – одна велика, дружня сім’я». Керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко повідомила, що організатори свята запросили до участі представників об’єднаних територіальних громад Запорізької області, де кожен охочий мав змогу дізнатись такі практичні моменти: як обирати сімейного лікаря, як підписати угоду і ввійти до електронного реєстру пацієнтів;  а також відвідати лекторії стосовно прав людини, медіаграмотномті населення тощо.

Директор Департаменту освіти і науки Тетяна Озерова наголосила, що щасливі діти народжуються в щасливих сім’ях, а тому я вважаю, що це свято є одним з найголовніших в нашій країні. Представники обласної влади розповіли, що цей рік оголошено роком дітей, а тому роботу націлено на реконструкцію та будування дитячих садочків, шкіл. Багато говорилося й про те, як зробити так, щоб нашим дітям було зручно отримували освіту в нашій країни, а потім розбудовували нашу країну. А найголовніше – як зробити всю Україну зручною та комфортною для дітей зокрема і для людей взагалі.

Головною локацією заходу став «Ярмарок спорту», де було представлено  різноманіття спортивних асоціацій, шкіл, секцій та клубів, які працюють в Запоріжжі та в громадах області. Діяли імпровізаційний майданчик «Містечко дитинства», локації клубу «Рівні можливості», «Лікування за допомогою тварин», для малечі був відкритий «Фестиваль народів світу», ярмарок професій, містечко батутів та багато іншого.

«Фестиваль сім’ї» вже шість років поспіль проводиться коаліцією громадських організацій за підтримки Запорізької обласної державної держадміністрації та Запорізької міської ради. З 2017 року свято  підтримується Ініціативами інфраструктурної програми для України, що виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

«Фестиваль сім’ї» подарував справжнє веселе свято не лише дітям та дорослим, а й людям із особливими потребами.