На Запоріжжі поліцейські розпочали Всеукраїнську операцію «Літо»

На Запоріжжі поліцейські розпочали Всеукраїнську операцію «Літо»

На території Запорізької області стартували щорічні профілактичні заходи під умовною назвою «Літо», які триватимуть до 31 серпня. Операція спрямована на безпечний відпочинок дітей, попередження вчинення правопорушень неповнолітніми та стосовно них, й інших негативних явищ у період літніх канікул.

Працівники поліції проводитимуть профілактичні заходи в місцях масового відпочинку молоді з метою виявлення бездоглядних дітей, підлітків, які перебувають у розшуку та подальшого їх соціального влаштування.

Поліцейські будуть відвідувати дитячі табори відпочинку з профілактичними лекціями і бесідами на теми жорстокості, насильства, пияцтва, наркоманії, дотримання правил дорожнього руху під час літніх канікул, а також дотримання правил поводження на воді, користь здорового способу життя та відповідальність підлітків за вчинення протиправних дій.

Крім цього, перевірятиметься стан дотримання працівниками торгівельних закладів вимог законодавства щодо заборони реалізації неповнолітнім цигарок та алкоголю, обмеження перебування дітей у нічний час в розважальних закладах. Поліцейські будуть проводити профілактичні рейди з метою перевірки дотримання цих вимог. При виявлені порушень вживатимуться заходи щодо притягнення правопорушників до відповідальності та подальшого призупинення ліцензії згідно чинних вимог законодавства.

Поліцейські звертаються до батьків: у період літніх канікул неповнолітні більше часу проводять на вулиці, тому необхідно забезпечити належний контроль за їх відпочинком, аби не допустити негативного впливу з боку дорослих осіб, втягнення їх в злочинну та іншу протиправну діяльність.

Працівники відділу ювенальної превенції ГУНП в Запорізькій області звертаються до громадян із проханням повідомляти про будь-які факти вчинення злочинів чи правопорушень дітьми чи щодо дітей, очевидцями яких ви стали, за телефонами «102» або 239-21-02. 

Відділ комунікації поліції Запорізької області