Рятувальники спільно з органами місцевої влади та громадськими діячами обговорили проблематику зміни клімату

Рятувальники спільно з органами місцевої влади та громадськими діячами обговорили проблематику зміни клімату

4червня, в конференц-залі обласного союзу промисловців і підприємців “Потенціал” відбувсякруглий стіл «Зміна клімату: виклики та можливості для індустріального міста».

Організаторами заходу виступив ряд громадських об’єднань, а саме: “Дзига”, “ВЕЛ”, “Екосенс”

Згідно інформації Національного Інституту стратегічних досліджень України, зміни клімату створюють серйозні загрози для збалансованого розвитку регіонів і України в цілому через високий рівень вуглецевої ємності економіки, збільшення кількості екстремальних погодних явищ та пов’язаних з ними ризиків для здоров’я населення.

До обговорення долучилися представники місцевої влади, громадські діячі, рятувальники та співробітники обласного Гідрометцентру.

«Вже з початку квітня в Україні спостерігається здебільшого висока температура повітря. Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях та екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу! Так в 2015 році виникло 2039 пожеж на відкритих територіях, в 2016 році – 2884, в 2017 – 4624 пожежі в природних екосистемах. Подібні загоряння виникають через недотримання правил протипожежної безпеки самими громадянами, а також самозаймання сухої рослинності. Відмічу, що такі пожежі приносять непоправної шкоди природничому фонду України», – доповів начальник управління іззапобігання НС ГУ ДСНС області, полковник служби ЦЗ Євген Водоп׳янов.

Учасники Круглого столу зазначили, що для Запоріжжя необхідно здійснити наступні заходи:

Звернутися до департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації з пропозицією:

внести доповнення до Стратегічної цілі 4 «Запорізький край – регіон екологічної безпеки та збереження природних ресурсів» у Стратегії розвитку Запорізької області на період до 2020 року, зокрема додати пункти, які стосуються адаптації регіону до змін клімату;
активно залучати громадськість і науковців до реалізації заходів і проектів, направлених на адаптацію регіону до змін клімату;
включити до еколого-просвітницьких програм інформування та просвіту населення з питань, що стосуються змін клімату та їх наслідків;
розробити Плани заходів щодо мінімізації медико-екологічних наслідків зміни клімату та включити заходи з адаптації та запобігання впливу змін клімату в програми з охорони здоров’я.
Звернутися до Запорізької міської ради з пропозицією:

провести оцінку вразливості міста Запоріжжя до зміни клімату;
врахувати   наслідки зміни клімату  та передбачити заходи зі зменшення впливу змін клімату при розробці місцевих  програм.
включити інформаційно-просвітницькі та медіазаходи у місті Запоріжжі щодо проблеми зміни клімату та низьковуглецевого розвитку міста.
підготувати звернення від громадськості до депутатів міської ради щодо необхідності врахування змін клімату та наслідків при розробці регіональних програм розвитку та посилення складової енергоефективності та включення відновлюваних джерел енергії в соціально-економічних програмах регіону
розглянути можливість розробки комплексної програми з озеленення міста, збереження парків та скверів.
залучати до розробки стратегічних документів і програми експертів зі змін клімату.