Олексій Мужев: “Митні платежі від Запорізької області склали майже 3,3 мільярда”

Олексій Мужев: "Митні платежі від Запорізької області склали майже 3,3 мільярда"

За п’ять місяців 2018 року підприємства, які знаходяться в зоні діяльності Запорізької митниці, спрямували до бюджету 3 мільярди 271 мільйон гривень. Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, митні платежі зросли порівняно з минулорічними на 33 відсотки, додатково надійшло майже 810 мільйонів.

– У Запорізькій області суттєво збільшились й середньомісячні надходження – з 492 мільйонів у 2017 році – до 654 мільйонів – у поточному, тобто майже на 162 мільйони. Серед основних причин зростання – підвищення показників зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі експортних операцій. За січень-травень зовнішньоторговельний обіг склав 1 мільярд 585 мільйонів доларів США. Це на 29 відсотків більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – зазначив Олексій Мужев.

Із загальної суми надходжень митних платежів з імпорту 78,6 відсотка забезпечили промислові підприємства регіону, 21,4 відсотка – суб’єкти невиробничих галузей. Зокрема, у розрізі товарних угрупувань 34 відсотки припадає на машини, устаткування та транспорт, 28 відсотків – паливно-енергетичні товари, 12 відсотків – метали та вироби з них, 10 відсотків – сільськогосподарські та продовольчі товари, по 7 відсотків – на продукцію хімічної промисловості та мінеральні продукти.

Крім того, 168,7 мільйона гривень направлено на розвиток автомобільних доріг загального користування Запорізької області за рахунок перевиконання митницею індикативних показників надходжень.

Запорізька митниця ДФС