Запорізька поліція нагадує, як уберегтись від телефонних шахраїв

Запорізька поліція нагадує, як уберегтись від телефонних шахраїв

Незважаючи на систематичні попередження правоохоронців про шахрайську схему «Ваш родич потрапив у біду», громадяни продовжують довіряти незнайомцям та віддавати свої заощадження аферистам.

Одним із найрозповсюдженіших видів шахрайських схем на сьогодні залишається «Ваш родич потрапив у біду».

Як правило, на телефон жертви надходить дзвінок серед ночі або під ранок. Співрозмовник повідомляє, що близька людина абонента потрапила у біду або затримана поліцією за правопорушення. Можуть називатися різні причини на кшталт: потрапив у лікарню, скоїв ДТП, побив людину тощо. І для вирішення питання потрібні гроші. У стані афекту потерпілі, як правило, ладні віддати останнє, щоб врятувати рідну людину. Лише потім вони дізнаються, що ніяких неприємностей у родича не було.

Співробітники запорізької поліції в черговий раз нагадують: зверніть увагу своїх родичів, особливо якщо вони похилого віку, на необхідність бути обережними та інформуйте їх про випадки протиправних дій! Переконайте їх не діяти на емоціях. Наголошуйте на необхідності перевіряти будь-яку інформацію, отриману по телефону.

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про нібито проблеми із законом у ваших рідних.

Якщо вам телефонують і, називаючись родичем, повідомляють про халепу, задайте питання, відповідь на яке може знати лише близька людина.

Окрім того, правоохоронці нагадують: якщо ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабара, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 Кримінального кодексу України (Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Нагадаємо, що дільничні офіцери викрили шахрая у Запоріжжі.

Відділ комунікації поліції Запорізької області