«Керамдиво» – знову диво

«Керамдиво» - знову диво

«Мистецтво об’єднує молодь» – таким був головний месідж Міжнародного фестивалю «Керамдиво2018»,який пройшов на базі Малобілозерської спеціалізованої естетичної школи-інтернату «Дивосвіт». Метою фестивалю,за словами директорки «Дивосвіту» Яніни Овсієнко є пошук,розвиток та підтримка обдарованої і креативної молоді,відродження і розвиток мистецьких та культурних традицій майстрів художньої кераміки.гончарства.живопису.популяризація народних традицій як безцінної історичної спадщини України.Учасники фестивалю – талановиті діти-вихованці загальноосвітніх та вищіх закладів освіти.шкіл-інтернатів позашкільних установ, що випробовують себе у образотворчому мистецтві та художній кераміці.

Чим же здивувало нас «Керамдиво» цього разу? По-перше фестиваль розширив свою географію. До малої Білозірки приїхали талановиті діти з Вінницької, Запорізької, Полтавської областей,м.Черкаси,Миколаєва. Дніпра,долучилися Ковельська художня школа імені Андроніка Лазарчука, коледж мистецтв імені А.Ерделі Закарпатської академії мистецтв і звичайно,найкращі учні Малобілозарської школи-інтернату «Дивосвіт». По-друге,фестиваль увійшов до спеціальної програми розвитку освіти Запорізького Обласного департаменту.

Протягом тижня учасники фестивалю працювали в художніх майстернях. Господарі «Дивосвіту» потурбувалися про те,щоб кожен день творчої співпраці запам’ятався надовго. Тому щовечора на учасників фестивалю чекали нові конкурси і розважальні програми,наприклад яскравий стріт-арт «Політ моїх творчих мрій». Учасники були розподілені на 8 команд.які створили 8 неперевершених шедеврів, що відображали їх настрій і темперамент. Запам’ятався також вечір еко-моди,на якому і вчителі і учні активно долучалися до створення сучасного дизайну одягу. А ще учасники «Керамдива» здійснили подорож на Хортицю,познайомилися зі скіфськими курганами,потім вирушили на прогулянку Дубовим гаєм. Можливо,саме таке знайомство з Запорізьким краєм і надихало конкурсантів на створення талановитих і самобутніх робіт,які оцінювало компетентне журі. До складу увійшли представники Академії педагогічних наук,спілки майстрів народного мистецтва України,спілки художників України.Журі визначило переможців серед учасників фестивалю.Нагороди отримали 16 учнів, з них – 4 гран-прі. Виставка конкурсних робіт відбулася на території гімназії під час урочистого закриття міжнародного фестивалю обдарованої молоді.