Запорізькі поліцейські застерігають громадян від курортних шахраїв

Запорізькі поліцейські застерігають громадян від курортних шахраїв

У період курортного сезону громадяни намагаються заощадити. Цим користуються шахраї, які підкупають туристів дешевим житлом, розміщуючи оголошення про оренду на відомих майданчиках безкоштовних оголошень в мережі Інтернет.

Зазвичай спочатку на очі туриста потрапляє коротке оголошення, нерідко позначене як акційне або термінове і містить розцінки, які на третину дешевше, ніж в прайс-листі відповідного курорту. Переконливості надають знайдені в мережі фотографії дійсно існуючої бази. Доповнюється рекламна композиція телефоном, за яким «менеджер» пропонує оплатити броню номера в сумі 1-2 днів проживання. При цьому єдиний прийнятний спосіб оплати – переказ на зазначений рахунок, тоді як інші варіанти навіть не розглядаються. Після обговорення всіх деталей, зацікавлена людина переводить гроші на рахунок орендодавця і чекає призначеного часу. Електронне оголошення одразу зникає, а номер телефону перестає бути доступним. Нерідко шахраї використовують не прямі, а підставні телефони і просять перераховувати за бронювання всього кілька сотень гривень.

Щоб відпочинок залишив лише позитивні спогади, працівники поліції закликають громадян під час вибору житла слідувати наступним правилам:

перевіряйте дані особи, яка виклала оголошення про оренду помешкання. Введіть в пошукову систему в мережі Інтернет наявні у вас відомості. Таким чином можна знайти і відгуки;
не поспішайте робити передоплату, особливо якщо вам пропонують переказати гроші через конкретну платіжну систему. Адже виявити одержувача грошей в такому випадку дуже складно;
в жодному разі не відправляйте копії своїх документів, не надавайте персональні дані третім особам;
не використовуйте для пошуку житла підозрілі сайти, а також не довіряйте посередникам;
порівнюйте телефони і вартість житла з офіційного джерела та з інших ресурсів;
якщо ви орендуєте житло «на місці», то слід переконатися, що у власника є документи, що підтверджують право власності.
У випадку, якщо уникнути зустрічі з аферистом не вдалося і  ви потрапили у шахрайську пастку, негайно звертайтеся за телефоном «102» або до територіального відділу поліції.

Відділ комунікації поліції Запорізької області