Ще шість об’єднаних територіальних громад Запорізької області отримали землю у комунальну власність

Ще шість об'єднаних територіальних громад Запорізької області отримали землю у комунальну власність

6 червня для шістьох територіальних громад Запорізької області відбулась по-справжньому довгоочікувана урочиста подія – по завершенню необхідного комплексу робіт та прийняття Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області відповідних наказів підписано акти приймання-передачі у комунальну власність земельних ділянок наступним ОТГ:    Приморська міська ОТГ Приморського району (1480,1661 га);  Підгірненська сільська ОТГ Василівського району (1154,6377 га);  Новобогданівська сільська ОТГ Мелітопольського району (1198,6265 га); Новоолексіївська сільська ОТГ Приморського району (1320,0586 га); Петро-Михайлівська сільська ОТГ Вільнянського району (427,6774 га); Плодородненська сільська ОТГ Михайлівського району (782,8834 га).

«Ще шість об’єднаних територіальних громад отримали у комунальну власність понад 6 тис.га земель. Це означає, що вже дев’ять територіальних громад в Запорізькій області отримали змогу власноруч розпоряджатися землями за межами населених пунктів, розвивати сільгоспвиробництво та залучати інвестиції, формувати дохідну частину місцевих бюджетів. На цьому ми не зупиняємо темпи нашої роботи та до кінця року плануємо повністю завершити процес передачі земель державної власності у комунальну власність територіальних громад»,  – підкреслила в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.

Нагадаємо, в рамках децентралізації, з 1 лютого цього року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» розпочато процес передачі державних земель сільгоспризначення поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ). 

У лютому місяці цього року, Запорізька землевпорядна служба під керівництвом Тетяни Тітової одна з перших в Україні забезпечила передачу більше 3 тис. га державних сільгосземель у комунальну власність першим трьом об’єднаним територіальним громадам області, серед яких: Приазовська селищна ОТГ та Гірсівська сільська ОТГ Приазовського району (705,15 га та 798,48 га), Смирновська сільська ОТГ Більмацького району (1568,74 га).

Довідково:

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 31.01.2018 № 60-р визначив механізм передачі земельних дідянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Цей процес включає 4 основні етапи: клопотання ОТГ до відповідного Головного управління Держгеокадастру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність.

На момент введення в дію Урядової ініціативи, на території Запорізької області утворено 36 ОТГ, яким планується передати у власність близько 95 тис. га державних сільгоспземель.

 

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області