За минулу добу на території області рятувальники ліквідували 35 пожеж в екосистемах

За минулу добу на території області рятувальники ліквідували 35 пожеж в екосистемах

За минулу добу до Служби порятунку «101» надійшло 35 повідомлень про пожежі на відкритих територіях. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 11,81 га. На ліквідацію лише цих займань залучалось 41 одиниця техніки та 148 рятувальників.

Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Запорізька область: піротехніки знешкодили 27 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих війн

За минулу добу група розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення вилучила та знешкодила 8 одиниць артилерійських снарядів калібру 76 мм часів минулих війн, які виявили місцеві мешканці в Бердянському районі.

Того ж дня, в Дніпровському районі м. Запоріжжя піротехніки виявили 15 одиниць вибухонебезпечних предметів – 1 одиницю артилерійських снарядів кал.152 мм. та 14 одиниць арт. снарядів кал.37 мм. Крім того, поблизу с. Наталівка Запорізького району групою розмінування АРЗ СП м. Запоріжжя вилучено та знешкоджено 4 мінометних міни кал. 82 мм.

Всі виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил безпеки.

Рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Ваші дії після виявлення підозрілого предмета

– припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

– в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;

– організувати охорону небезпечного місця;

– не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти;

– ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.