15 червня запорізький аеропорт відновить роботу в повному обсязі

15 червня запорізький аеропорт відновить роботу в повному обсязі

Завершено черговий етап ремонту основної злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Всі заплановані роботи виконані у встановлений термін. Завтра запорізький аеропорт відновить роботу в штатному режимі. Результати ремонту сьогодні перевірив міський голова Володимир Буряк, який провів виїзну нараду на території аеропорту.

Основна смуга Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» була закрита на ремонт 26 травня. Було прийнято рішення відремонтувати більше семи тисяч квадратних метрів смуги. Це найбільш проблемні ділянки, що не ремонтувалися в минулому році. Ремонт планувалося провести в максимально стислі терміни і завершити 14 червня. З 15 червня основна смуга запорізького аеропорту повинна відновити роботу в повному обсязі. Таке завдання поставив міський голова Володимир Буряк. За підсумками сьогоднішньої наради можна однозначно сказати, що воно виконане.

Про результати роботи міського голову поінформував директор КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Віктор Біскупський. Бетонування обраних ділянок завершено кілька днів тому. Їх загальна площа склала 7070 квадратних метрів. За цей час бетон застиг і придбав необхідну міцність. Це підтвердила перевірка якості проведених ремонтних робіт. Виконано обробку швів на смузі спеціальною мастикою.

Сьогодні робітники завершують нанесення розмітки на смузі, яка необхідна відповідно до норм безпеки польотів. Проводиться прибирання смуги. Уже завтра Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» прийме перші літаки після ремонту смуги.

– Головне, що графік виконаний в повному обсязі. Закрилися 26 травня. До 7-8 червня завершили бетонування. Після цього, відповідно до технології, бетонне покриття набирало необхідної міцності, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що претензій до роботи підрядника немає. Ремонт виконаний якісно і у встановлені терміни. Це вже другий етап ремонту. У 2017 році було відремонтовано понад 14 тисяч квадратних метрів смуги. У планах на цей рік – черговий етап ремонту, близько десяти тисяч квадратних метрів. Однак все залежатиме від наявності фінансування і вирішення організаційних питань.

– Подані документи до Державіаслужби, що з 15 червня смуга запорізького аеропорту відновлює роботу. Першим завтра повинен прилетіти літак регулярного рейсу «Стамбул – Запоріжжя». Такі ремонти дозволяють підтримувати смугу в належному технічному стані. Ми і далі будемо продовжувати це робити в плановому режимі, – заявив Володимир Буряк.

За словами Віктора Біскупського, вже завтра в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя» очікується значна кількість рейсів. Серед них і два додаткових.

– За два роки нам вдалося охопити ремонтом більше 20% основної смуги запорізького аеропорту, загальна площа якої становить 105 тисяч квадратних метрів. Це дає нам можливість забезпечувати безпеку польотів з нашого аеропорту, – розповів Віктор Біскупський.

Нагадаємо, відповідно до технології спочатку були виконані вирізка і демонтаж ремонтованих ділянок. Потім проведене встановлення арматури, заливка її спеціальним бетоном. Після цього новому покриттю потрібен час для того щоб набрати необхідну міцність.