На Запоріжжі директор підприємства намагався перешкоджати проведенню слідчих дій

На Запоріжжі директор підприємства намагався перешкоджати проведенню слідчих дій

Під час проведення слідчих дій в місті Василівка на території підприємства, його директор чинив опір працівникам правоохоронних органів. Його затримано в порядку ст.208 КПК України.

7 червня до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області із заявою про крадіжку звернувся директор підприємства, розташованого в Полтавській області.

Встановлено, що 6 червня в період часу з 15:30 до 08:00 7 червня невідома особа дала вказівку трьом водіям вантажних автомобілів вивантажити 87580 кг соняшнику органічного на підприємстві в місті Василівка, хоча кінцевим пунктом вивантаження було товариство Полтавської області, чим останньому була спричинена  значна матеріальна шкода.

За даним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ознаками ст.185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили місцезнаходження підприємства, на якому вивантажували соняшник. Правоохоронці отримали ухвалу слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку на території елеватору в місті Василівка.

12 червня працівники Василівського відділу поліції спільно з батальйоном поліції особливого призначення прибули з ухвалою суду до підприємства. На вимогу відчинити ворота працівники підприємства на чолі з його директором чинили злісну непокору. Спочатку поліцейських не пускали на територію підприємства, а потім не давали змогу проводити слідчі дії. За вказівкою директора, працівники підприємства повалили дерево на проїжджу частину,  підпалили шини і автомобіль, щоб не пропустити вантажівку для вивозу насіння зі складу та інших речових доказів.

Виникла пожежа, вогнем пошкоджено два автомобілі. На місце викликали рятувальників, які загасили вогонь. Постраждалих немає.

Директора підприємства, громадянина 1988 року народження,  затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

Особи, які скоїли підпал встановлені. На даний час вирішується питання про притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.

«Всі спроби громадян перешкоджати законним вимогам поліцейських та проведенню ними слідчих дій, будуть миттєво припинятись із залученням спецпризначенців, відповідно до норм та в межах закону. Всі причетні до вчинення таких дій будуть притягнуті до відповідальності. Крім цього, зазначу, що на будь-які протиправні дії стосовно фермерських господарств або спроби їх рейдерського захоплення, поліція реагуватиме миттєво, жорстко та в межах чинного законодавства», – зазначив начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.

Насіння соняшника вилучено. На даний час вирішується питання про накладення арешту на вилучене та передачу його на зберігання.

Як раніше зазначав начальник ГУНП Сергій Коміссаров, працівники поліції Запорізької області продовжують протидіяти незаконному обігу зброї, боєприпасів й вибухових речовин та найближчим часом планується проведення додаткових заходів з протидії їх незаконному зберіганню, придбанню, передачі чи збуту.

Відділ комунікації поліції Запорізької області