За минулу добу на території області рятувальники ліквідували 41 пожежа в екосистемах

За минулу добу на території області рятувальники ліквідували 41 пожежа в екосистемах

За минулу добу до Служби порятунку «101» надійшло 41 повідомлення про пожежі на відкритих територіях, з них 2 на сільгоспугіддях. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 38,5 га. На ліквідацію лише цих займань залучалось 53 одиниці техніки та 188 рятувальників.

Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

м. Запоріжжя: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували людину

17 червня о 14:26 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в одній із квартир двоповерхового будинку в Дніпровському районі.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що в кімнаті квартири на першому поверсі горить диван на площі 2 кв. м. На момент виникнення пожежі, в квартирі знаходився власник, який не міг самостійно покинути небезпечне місце. Рятувальники винесли 60-річного чоловіка на свіже повітря та передали лікарям. Від госпіталізації він відмовився.

Вже о 14:38 пожежу локалізували, а о 14:55 повністю ліквідували горіння.

Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем (паління). За фактом події відповідні органи ведуть розслідування. Від ГУ ДСНС залучалось 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу.

Запорізька область: за добу рятувальники ліквідували 2 пожежі на території сільськогосподарських угідь

17 червня о 13:30 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на території фермерського господарства за межами с. Новоіванівка Приазовського району виникла пожежа.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить поле з пшеницею на площі 20 га. Завдяки оперативним діям вогнеборців вдалося врятувати 88 га зернової культури.

О 13:40 бійці ДСНС локалізували пожежу, а о 13:40 повністю ліквідували. Причина пожежі встановлюється. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалося 3 одиниці техніки 12 рятувальників. Додатково на місці події працювали 4 одиниці спецтехніки та 6 чоловік особового складу від фермерських господарств.

Пізніше, о 20:07 рятувальники отримали повідомлення про пожежу на території фермерського господарства у Вільнянському районі.

Прибувши на місце події, вогнеборці встановили, що горить поле з пшеницею. Площа пожежі склала 4,8 га, з 48 га загальної площі лану. Завдяки правильному обраному напрямку ліквідації загоряння вдалося врятувати 38 га зернових.

О 20:37 бійці ДСНС локалізували пожежу, а о 20:43 повністю ліквідували. Причина пожежі встановлюється. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування. Від ГУ ДСНС залучалося 4 одиниці техніки, 20 рятувальників. Додатково на місці події працювали 2 одиниці спецтехніки та 2 чоловік особового складу від фермерського господарства.

Перед початком жнив Головне управління ДСНС України у Запорізькій області нагадує основні правила пожежної безпеки!

З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Перед дозріванням колосових (у період воскової зрілості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені (зі збиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та інші), що пристосовані для гасіння пожеж зернових.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища

18-20 червня у місті Запоріжжя та на території Запорізької області зберігатиметься надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.

Прогноз погоди на 18 червня 2018 року

по Запорізькій області

Мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер східний, 7-12 м/с, температура повітря вночі 16-21о, вдень 27-32о.

по місту Запоріжжя

Мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер східний, 7-12 м/с, температура повітря вночі 16-18о, вдень 29-31о.

по Азовському морю

Вітер східний, північно-східний 12-17 м/с. Місцями короткочасний дощ. Видимість добра. Висота хвиль 7-12 дм. Температура повітря вночі 20-25°, вдень 23-28°.

Прогноз погоди на 19 – 20 червня 2018 року

по Запорізькій області

19.06.18 – Мінлива хмарність, без опадів, вітер північно-східний, 7-12 м/с, температура повітря вночі 14-19о, вдень 28-33о.

20.06.18 – Мінлива хмарність, без опадів, вітер північний, 7-12 м/с, температура повітря вночі 14-19о, вдень 29-34о.