Налаштовані на подальший розвиток

Налаштовані на подальший розвиток

За ініціативи голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака відбулася зустріч із головами об’єднаних територіальних громад та районних рад Запорізької області. У форматі «круглого столу» представники місцевого самоврядування обговорили подальші кроки у просуванні реформи децентралізації на місцевому рівні.

Зустріч із головами ОТГ та районних рад відбулася на території бюджетоутворюючого підприємства Михайлівського району ПАТ «Михайлівський райагропостач». Учасники круглого столу мали змогу ознайомитися із позитивним досвідом успішної взаємодії бізнесу та місцевої влади в інтересах території, адже фермерське господарство не словом, а ділом постійно допомагає у розвитку Михайлівського району. Та не всі території мають такі позитивні приклади. Тема наповнення місцевих бюджетів викликала найбільший резонанс під час обговорення. Юрій Карапетян, голова Комишуваської ОТГ поділився власним досвідом: з 12 тис. га землі, територія мала би отримувати двічі більше за нинішній бюджет розвитку громади! Причина схожа для більшості ОТГ – господарства сплачують податки за місцем реєстрації, яке не завжди співпадає з місцем розташування.

Не менш гарячі теми голові облради озвучили голови районних рад. Із переходом ОТГ на прямі бюджетні відносини із державою, райради залишаються без фінансування і змушені скорочувати апарати. Каріна Дудніченко, голова Оріхівської районної ради поділилась, що питання подальшого функціонування районних рад, які згідно Конституції представляють спільні інтереси громади, залишається невирішеним і створює певні труднощі для місцевого самоврядування.

В ході жвавого обговорення наболілих проблем, учасники зустрічі озвучили питання організації роботи первинної ланки медицини, освітніх закладів в об’єднаних територіальних громадах, говорили й про поліпшення житлово-комунальних умов проживання у віддалених селах, збереження кадрового потенціалу, ділилися своїми напрацюваннями й досвідом.

Реформа децентралізації дала територіям відчуття власної сили у вирішенні питань розвитку, – переконаний голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.- Ми знаходимося посередині складного шляху реформування, коли важливо зупинитися, підбити перші підсумки й спланувати подальші кроки. Такі зустрічі – це обмін досвідом, можливість окреслити коло проблем. Моя мета – продемонструвати, що сесії Запорізької обласної ради – це площадка для вирішення питань розвитку всіх території області. Ми, представники місцевого самоврядування, маємо об’єднувати зусилля заради покращення добробуту жителів області, – зауважив Григорій Самардак.
Усі озвучені питання голова Запорізької обласної ради взяв на опрацювання обласним парламентом, зауваживши, що найближчим часом вони також будуть озвучені на рівні Міністерства регіонального розвитку.