Проявам сексистської реклами – СТОП!

Проявам сексистської реклами – СТОП!

На економічному факультеті Запорізького національного університету відбувся І Всеукраїнський конкурс студентських рекламних проектів.

Захід видався масштабним та комплексним, в його рамках пройшов науковий семінар «Попередження проявів сексистської реклами в розрізі розвитку малого та середнього підприємництва в Україні: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством». Ініціювали семінар Міністерство соціальної політики України, зокрема Департамент сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми, а співорганізаторами його стали Індустріальний гендерний комітет з реклами при ГО «Українська Асоціація маркетингу», Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта (Німеччина) в Україні, Департамент соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації та ЗНУ. Слухачами та активними учасниками семінару стали біля 150 осіб – представники районних та селищних рад Запорізької області, громадські діячі, науковці, студенти та викладачі економічного факультету ЗНУ.

В рамках семінару начальник відділу у справах сім’ї та дітей Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ольга Дроздова презентувала присутнім програму з гендерної політики, яка діє в Запорізькій області, а також роботу Центру гендерної освіти, що працює на базі СПП ЗНУ під керівництвом доцента Тетяни Голованової. Фахівчиня також закликала учасників заходу обмінятися досвідом і поєднати свої зусилля задля протидії сексизму в рекламі та формування відповідно правильного й професійного погляду в рекламістів та виробників стосовно якісної реклами.

Особливу увагу присутніх привернули доповіді , які містили докладну інформацію про наукову та експертну роботу в галузі рекламної політики.

Після завершення тренінгової частини заходу його учасники долучилися до проведення конкурсу студентських рекламних проектів. Близько тридцяти конкурсних робіт представили студенти закладів вищої освіти не тільки Запорізької області, а також з інших регіонів України. Роботи надійшли з ДВНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», Хмельницького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Вінницького кооперативного інституту, Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.

Конкурс проходив у п’яти номінаціях: комерційна реклама, некомерційна реклама, реклама спеціальності (у тому числі ребрендинг сайту кафедри, факультету), реклама зеленого туризму, соціальна реклама, в тому числі «Молодь проти сексизму». За результатами конкурсу реклами відбулося нагородження переможців.

Окремо цінними подарунками від ТПТНК «Кераміст» були відзначені роботи магістрів і студентів ЗНУ, а також ЗНТУ. Вручаючи подарунки, радник генерального директора міжнародної корпорації «Кераміст» Олександр Карчевський відмітив, важливість і актуальність проведення подібних заходів, а також зазначив необхідність залучення молоді в орбіту вирішення нагальних соціальних проблем, зокрема, боротьби із сексизмом в усіх його проявах.

Кусакова Юлія,

заступник декана з наукової роботи економічного факультету ЗНУ