Юліана Козаченко: “Запорізькі землекористувачі поповнили місцеві бюджети більш ніж на 400 мільйонів гривень”

Юліана Козаченко: "Запорізькі землекористувачі поповнили місцеві бюджети більш ніж на 400 мільйонів гривень"

За користування та оренду земель платники Запорізького регіону спрямували до місцевих бюджетів 401,2 мільйона гривень. Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко зазначила, що сплачена сума на 1,7 мільйона перевищує рівень аналогічного періоду минулого року.

Найбільші доходи від плати за землю отримали бюджети м. Запоріжжя – понад 184 мільйони, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 55,4 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – 34,5 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 32 мільйони.

Як повідомила Юліана Козаченко, близько 90 відсотків надходжень забезпечили платники-юридичні особи – 359 мільйонів, фізичні особи перерахували більше 42 мільйонів.

У Запорізькій області на обліку перебувають понад дев’ять тисяч суб’єктів господарювання-юридичних осіб, 5,2 тисячі з яких є платниками земельного податку, 3,9 тисячі – орендної плати. У поточному році вони задекларували до сплати 917 мільйонів, що на 2,4 мільйона більше, ніж за минулий рік.

Нагадаємо, податок сплачується за земельні ділянки, частки або паї, які перебувають у власності або користуванні. Для певних категорій платників передбачено звільнення від оподаткування та пільги.

Головне управління ДФС у Запорізькій області