Тренери з Німеччини провели практикум для добровільних пожежних та професійних рятувальників Веселівської ОТГ

Тренери з Німеччини провели практикум для добровільних пожежних та професійних рятувальників Веселівської ОТГ

Ефективне функціонування системи цивільного захисту в умовах децентралізації влади є одним з найважливіших завдань сьогодення. До повноважень територіальних громад віднесено забезпечення цивільного захисту на відповідній території, одним з шляхів реалізації якого є створення підрозділів місцевої пожежної охорони.

Тому з метою підвищення професійного рівня добровольців 19 та 20 червня на території Веселівської ОТГ відбувся тренінг-практикум, який провели тренери з Німеччини Філіп Кнофф та Сімон Фріц. У навчаннях взяли участь керівництво Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, представники товариства GIZ, керівництво Веселівської селищної територіальної громади, районної державної адміністрації та районної ради.

На початку тренінгу учасники оглянули та ознайомилися із обладнанням, яке є на озброєнні у Веселівській ОТГ. Після цього, в учбовому класі тренери провели інструктаж щодо основних правил та порядку дій при ДТП. У ході практичної частини учасники відпрацювали роботу рятувального підрозділу під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди. Вогнеборці впоралися з комплексом заходів по деблокуванню умовного постраждалого з автомобільної кабіни.

20 червня відбулась офіційна передача у бойовий розрахунок ДПО ( добровільної пожежної дружини) пожежного автомобіля на базі FORD PICKUP.

Практичний блок тренінгу розпочався із забору води за допомогою плаваючої мотопомпи PS POSEIDON. Метою цього заняття було навчити добровольців основам подачі та пуску води ознайомити їх із різними типами насосів та знають сферами їх застосування та різницю між різними типами стволів та сферу їх застосування.

Після цього добровольці-пожежні разом з рятувальниками ДСНС області відпрацювали взаємодію під час ліквідації надзвичайної події. За легендою внаслідок аварійної зупинки двигуна – впав і загорівся літак, відбулося розповсюдження полум’я на відкриту територію лісосмуги, є умовна загроза інтенсивного розповсюдження фронту загоряння та набуття великого масштабу пожежі. Вогнеборці показали гарний результат у спільній роботі з професійними рятувальниками.

Після завершення всіх етапів відбулось підведення підсумків та вручення сертифікатів про успішне погодження тренінг-практикуму із питань пожежогасіння та надання технічної допомоги.

«Допомога виявилась дуже важливою для нас. Не стільки в матеріальному плані, скільки в організаційному, у перейнятому досвіді європейських країн. Ми стали першими в Запорізькій області, де з’явилися добровольчі пожежні бригади. Ми півтора роки готували центр пожежної безпеки до запуску. Проходили навчання, їздили до Німеччини обмінюватися досвідом, формували бригаду добровольців, обирали приміщення. На сьогодні ми вже маємо обладнаний центр безпеки, офіційно зареєстровані 10 осіб в добровільній пожежній дружині, але працює їх насправді значно більше. Готуємо до запуску сигнальне сповіщення. Вже відкрили клас з надання першої медичної допомоги, плануємо зробити тренувальний центр. Треба рухатися. Можна все зробити — школи, лікарні, дороги, але якщо людина не почувається безпечно, сенсу у всьому цьому немає. Головне – щоб люди зрозуміли потребу і були зацікавлені вступати до добровільних бригад. І ще важливо, що з дев’яти сіл, які входять до нашої громади, саме в Широкому, де розташований центр безпеки, люди стали найбільш активними. Вони не тільки вимагають, а й ще й самі роблять» – розповів Петро Кіяшко, голова Веселівської ОТГ, яка є партнером проекту GIZ «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями.