Президент Петро Поршенко у Запоріжжі вшанував захисників України

Президент Петро Поршенко у Запоріжжі вшанував захисників України

У Запоріжжі Глава держави відвідав військову частину, КП НВК «Іскра» та відкрив відремонтовану частину автодороги сполученням Запоріжжя-Дніпропетровськ.

В ході робочого візиту Президент України Петро Порошенко відвідав 9-й полк оперативного призначення південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, де взяв участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Під час відвідування військової частини, Петро Порошенко зустрівся із ветераном Другої світової війни, легендарним запоріжцем Іваном Залужним. Ветеран нещодавно відзначив столітній ювілей та попри поважний вік, він може похизуватися добрим гумором та оптимізмом. Глава держави вручив легендарному ветерану орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзначивши його героїзм і самовідданість, виявлені у період Другої світової війни 1939 – 1945 років, а також  внесок у патріотичне виховання молоді. Онук Івана Залужного – молодший лейтенант Гутник-Залужний –  загинув у  серпні 2014-го року поблизу Амвросіївки, врятувавши ціною власного життя своїх бойових товаришів.

– Дорогий Іван Анікієвич, – низький уклін вам та шана за ваш життєвий шлях. Подяка від усього українського народу і за ваші бойові подвиги, і за онука-героя. Я щиро вітаю вас із вашим сторічним ювілеєм і спеціально для цього сьогодні прилетів у Запоріжжя. Щоб вся країна бачила, як ми шануємо героїв, – звернувся Петро Порошенко до ветерана. 

Відвідуючи науково-виробничий комплекс «Іскра» – казенне підприємство, що входить до складу ДК «Укроборонпром», Петро Порошенко передав сертифікати на радіолокаційні станції, виготовлені на науково-виробничому комплексі “Іскра”, підрозділам ЗСУ, відзначивши високі здобутки підприємства у забезпеченні обороноздатності держави.

Ще одним об’єктом, який в ході робочого візиту відвідав Петро Порошенко  – стала відремонтована  ділянка автомобільної дороги загального користування державного значення Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь. Петро Олексійович урочисто відкрив рух по відремонтованій автодорозі.

–  Ця дорога – зв’язок між двома областями – Запорізькою та Дніпропетровською. Майже 60 років тут нічого не робилося, майже 60 років країна не мала можливості приділити увагу саме напрямку дорожнього будівництва, що ми наразі реалізуємо разом з декілька нашими реформами – реформою децентралізації, яку підтримав Уряд та Верховна Рада. Сьогодні ми відкриваємо дорогу, яка побудована сучасним способом та має високу якість, дорогу, яка своєчасно профінансована, як з державного бюджету, левова її частина, так і з місцевого. Завдяки застосуванню нових технологій ця ділянка є показовою у Запорізькій області. На сьогоднішній день ми зробили пріоритетом дорожнє будівництво, – підкреслив Президент України.

Він також зазначив, що з року в рік збільшується  фінансування будівництва доріг, відзначивши, що рахунок дорожнього фонду  у цьому році має наблизитись до 50 млрд.грн.