Стан доріг на Запоріжжі обговорювали в ефірі Суспільного

Стан доріг на Запоріжжі обговорювали в ефірі Суспільного

22 червня в рамках проекту “Звіти. Наживо” в ефірі Суспільного мовника Запоріжжя говорили про ремонт доріг. Звітував начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко. Запитання до посадовця можна було ставити у соцмережах з хештегом #Запитай_Івка. Згідно формату, гість мав 5 хвилин на промову та по 3 хвилини на кожну відповідь.

Серед топ-питань — траса Запоріжжя-Маріуполь, яку також називають “дорогою життя”. Навіть під час ремонту автосполучення тут не зупиняється, дорогою рухається у тому числі й військова техніка. Як довго витримає нове покриття таке навантаження, прокоментував Андрій Івко:

“Н-08, “дорога життя”, починається із Дніпропетровської області, проходить через 5 районів Запорізької області і закінчується на кордоні Донецької області. По цій дорозі визначені підрядники, виграні тендери і ми виконуємо там роботи. У нас є проектна документація, яка розрахована на певну вагу та вантажі. Гарантійні зобов’язання підрядника: основа — 8 років гарантії, верхні шари — 3 роки. Якщо техніка буде рухатися згідно встановлених в Україні норм, дорога витримає і цей період, і навіть довше”.

Начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області  розповів також про заплановане на 2018 рік фінансування ремонту автошляхів області із Держбюджету: поточний середній ремонт — 300 млн грн, капітальний ремонт — 20 млн грн, проектні роботи — 9,5 млн грн, експлуатаційне утримання — 117 млн грн.  На питання, як вирахувати вартість ремонту 1 км дороги, Андрій Івко відповів так:

“Все залежить від того, в якому стані дорожнє покриття сьогодні. Тобто складаються дефектні відомості, відштовхуючись від цього формується вартість і ціна. Заміна укріплення основи, заміна вирівнювального та верхнього шарів, в середньому коштує від 10 до 12 млн грн за 1 км”.

Протягом ефіру піднімали питання й щодо терміну, протягом якого усі дороги Запорізької області відповідатимуть європейським стандартам. За умови, що темпи ремонту і рівень фінансування будуть такими ж, як і сьогодні.

“Все залежить переважно від фінансування, але є й технологічні процеси. Аби усі дороги Запорізької області — державні і місцеві у тому числі — стали схожими на європейські, на мою думку, треба більше десяти років. Це за умови збільшення фінансування. З тим, що є на сьогоднішній день, це 15-20 років”, — підсумував Андрій Івко.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути тут: https://youtu.be/0ggsAyn8HJI

Нагадаємо, #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху «ЧЕСНО». У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми — 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюються щомісяця, проте однакові для всіх регіонів:
липень — голови ОТГ, мери малих міст,
серпень — реформа освіти,
вересень — медична реформа,
жовтень — початок опалювального сезону,
листопад — бюджети міст,
грудень — звіти чиновників за 2018 рік.