Конституція має бути суспільним договором, який зруйнує монополізм олігархів

Конституція має бути суспільним договором, який зруйнує монополізм олігархів

Нова Конституція – це головна умова для побудови справедливої та сильної України. Про це 28 червня заявила на прес-конференції лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

За її словами, чинна Конституція 1996 року виконала головне завдання – закріпила державність, але водночас має низку вад. По–перше, вона зцементувала кланово-олігархічні домовленості, через які український народ був позбавлений права бути єдиним джерелом влади. Друга вада чинної Конституції полягає в тому, що всі гілки влади є безконтрольними, а тому абсолютно безвідповідальними. Третьою проблемою чинного конституційного ладу є недовіра українців до чинної судової системи.

Юлія Тимошенко переконана, що наразі суспільство має створити потужну концепцію нового суспільного договору – проект нової Конституції, який стане чітким ультиматумом для всіх кандидатів у президенти  та який новий президент повинен винести на Всенародний референдум.

«Я як кандидат у президенти і команда партії «Батьківщина» – однодумці з українським суспільством щодо «перезаснування держави» на основі нового суспільного договору. Ми будемо учасниками і партнерами українського суспільства, щоб у новій Конституції була започаткована сильна система управління державою, якою є парламентська форма правління. Ми маємо забезпечити систему безпеки і оборони, яка не дозволить більше жодному агресору вломитися в нашу країну та вбивати українців», – наголосила вона.

Як підсумувала Юлія Тимошенко, саме новий суспільний договір стане основою сильної України.