На Запоріжжі «митний експеримент»  дозволив додатково перерахувати до бюджету майже 243 млн. грн.

На Запоріжжі «митний експеримент» дозволив додатково перерахувати до бюджету майже 243 млн. грн.

На сьогодні більшість автомобільних доріг загального користування не відповідають національним стандартам, причиною цьому є недостатнє їх фінансування. Аби «врятувати» дороги у вересні 2015 року стартував так званий «митний експеримент». Головною метою якого є спрямування 50 % суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів), що справляються під час митного оформлення товарів. Його результати дають змогу отримати місцевим бюджетам кошти для ремонту дорожньої інфраструктури.
Як зазначає начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев за результатами роботи першого півріччя поточного року, в рамках митного експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування, до бюджету області перераховано майже 243 млн. грн., що майже дорівнює сумі перерахувань за весь 2017 рік (251 млн. грн.).
Завдяки митному експерименту в Запорізькій області на 4 об’єктах проводиться поточний середній ремонт. Зокрема, це траси Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 499+489-км 535+789, Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 573+089-км 667+089, Н-08 Василівка – Бердянськ на ділянці км 128+866-км 163+31.
Для отримання позитивних результатів необхідна ефективна співпраця митниці з підприємствами-експортерами та імпортерами, що дозволить перевиконувати показники митних надходжень. Наразі більшість промислових підприємств плідно співпрацюють із Запорізькою митницею. Сьогодні розпочали обслуговуватися у Запорізькій митниці ДФС 95 нових суб’єктів господарювання, що дало змогу додатково залучити майже 108 млн. грн. митних платежів.
Упродовж другого півріччя поточного року за рахунок створення сприятливих умов для ведення бізнесу Запорізька митниця ДФС планує й надалі брати участь у розвитку дорожньої інфраструктури області та має сподівання що таким чином підвищиться соціально-економічне зростання регіону.