Олексій Мужев: “Митні платежі на Запоріжжі збільшились майже на 36 відсотків”

Олексій Мужев: "Митні платежі на Запоріжжі збільшились майже на 36 відсотків"

За перше півріччя у Запорізькій області до бюджету спрямовано 3 мільярди 824 мільйони гривень митних платежів. Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, це на 1 мільярд або майже на 36 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.
– Запорізькі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності кожного місяця забезпечують, у середньому, більш ніж 637 мільйонів, це на 167 мільйонів перевищує рівень щомісячних надходжень у січні-червні 2017 року. Передусім, це пояснюється позитивним станом зовнішньоекономічної діяльності, зокрема, динамікою експортних операцій, оскільки основні підприємства області є експортоорієнтовними. Крім того, за рахунок залучення до митного оформлення запорізьких імпортерів, які раніше здійснювали митні процедури в інших митницях, надходження до бюджету зросли на 730 мільйонів, – зазначив Олексій Мужев.
Зовнішньоторговельний обіг у зоні діяльності Запорізької митниці збільшився порівняно з минулим роком на 23 відсотки і склав 1 мільярд 884 мільйони доларів США. Вартісний показник з експорту зріс на понад 7 відсотків, що свідчить про зміни у номенклатурі експортних товарів та попит на них на зовнішньому ринку.
Так, у структурі товарних угрупувань найбільша частка митних платежів припадає на машини, устаткування та транспорт – 33 відсотки, паливно-енергетичні товари – 28 відсотків, метали та вироби з них – 12 відсотків, продовольча та сільськогосподарська продукція – 9 відсотків, товари хімічної промисловості – 7 відсотків, стільки ж – мінеральні продукти.

Запорізька митниця ДФС